Bulgari udělalo významný krok k udržitelnosti značky

Udržitelnost rezonuje módním průmyslem čím dál více a nyní se k tomuto tématu silně vyjadřuje i šperkařský dům Bulgari. Nově se zavázal k tomu, že bude používat pouze zlato pocházející z etických zdrojů. Značka si tak obnovila prestižní certifikaci Chain-of-Custody.
komerční článek
——
26. listopadu 2021

Foto: archiv značky

Zlato je krásný materiál, ze kterého si užívá šperky mnoho z nás. Zajímali jste se ale někdy o to, odkud pochází? Pokud ne, možná je na čase a připomíná nám to i značka Bulgari. Může totiž s hrdostí oznámit, že od 1. ledna 2022 bude k výrobě všech jejích šperků oficiálně používáno výhradně zlato pocházející z plně certifikovaných a dohledatelných zdrojů. O původu svého šperku budete již vědět naprosto vše. 

K tomuto kroku se značka Bulgari rozhodla jako první a prozatím jediná značka na globálním šperkařském trhu. Bude tak rozhodně vynikat dalším jedinečným faktorem a bonusem, proč se při výběru šperků obrátit právě na ně.

Čest v podobě obnovení certifikace Chain-of-Custody

Tímto ambiciózním krokem opět zdokonalují nabídku pro své klienty. Ruku v ruce jde s tímto přístupem také prodloužení prestižní certifikace Chain-of-Custody, kterou uděluje Responsible Jewellery Council (RJC), jehož součástí je Bulgari již od roku 2006. Tříletou certifikaci společnost poprvé obdržela v roce 2015. O co se přesně jedná? Dokazuje tím, že použité zlato u Bulgari šperků pochází z odpovědných zdrojů napříč celým dodavatelským řetězcem, a potvrzuje, že jsou zdroje transparentní a dohledatelné (a to nejen s ohledem na výrobní procesy, ale i dodavatelský řetězec). To vše s nejvyšším důrazem kladeným na problematiku etiky a životního prostředí.

„Udržitelnost v luxusním segmentu patří mezi stále významnější podmínky certifikací, které zaručují zodpovědný přístup v dodavatelském řetězci. Společnost Bulgari se koncentruje na transparentnost a dohledatelnost zdrojů, s ohledem na výrobní proces i dodavatelskou síť. Od roku 2015 pochází naše zlato od dodavatelů s certifikací RJC a díky našemu intenzivnímu nasazení bude od roku 2022 kompletní produkce vyráběna z certifikovaného zlata,“ vyjádřil se k významnému milníku Jean-Christophe Babin, generální ředitel Bulgari.   

Jak se změní postup tvorby šperků?

Aby značka Bulgari zajistila dlouhodobé plnění standardů RJC Chain-of-Custody, tak zavedla odpovídající interní a externí systém managementu. Ten pohlídá a zaručí segregaci materiálu s certifikací CoC v každém kroku výrobního procesu, od primárního zajištění kovu až po finální šperk.

Výkonná ředitelka rady Responsible Jewellery Council Iris Van der Veken říká: „Ráda bych pogratulovala společnosti Bulgari k obnovení certifikace, která je důkazem kontinuálního a výrazného nasazení s cílem vyrábět zodpovědně své produkty. Přínos Bulgari je však ještě převratnější, vždyť od začátku roku 2022 bude k výrobě všech šperků využívat výlučně zlato pocházející z certifikovaných zdrojů – jedná se o významný milník pro celý průmysl. V současné situaci jsou, víc než kdy dřív, potřeba společnosti, které budou inspirovat, nebojí se být aktivní, jít za vytyčeným cílem a neustále se zdokonalovat. Ocenění značky Bulgari je dokladem vysokého nasazení v oblasti eticky zaměřených praktik ve šperkařském a hodinářském produkčním řetězci.“

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu