balenciaga objects, balenciaga gift, home decor

Balenciaga Objects: módní dům uvádí na trh řadu s home decor a sběratelskými kusy

I need more Balenciaga…
Oli Egler
——
16. listopadu 2022

Foto: Balenciaga

Stejně jako mnoho dalších brandů se dům Balenciaga obrátil směrem na domácnost, která se mnohým značkám vyplatila právě během pandemie. Kampaň Balenciaga Gift Shop odtajnila desítky nových produktů, a to včetně domácích potřeb, nábytku na míru, oblečení pro domácí mazlíčky nebo vůní – kdy mnohé z nich budou tvořit limitované sběratelské edice.

Jedná se o částečnou kolaboraci se společností Ginori 1735, s níž brand vytvořil řadu Balenciaga Hotel & Resorts, obsahující například ručníky a rohožky, ale i konvice na čaj, prostírání a talíře, evokující vibe šedesátkového hotelu v horách, nebo skleničky na víno a šampaňské se zlatými a stříbrnými obroučkami (Stella Artois, is that you?). Ty se perfektně doplňují s podtácky à la hospodský hard core nebo svícnem (či skleničkou?) v podobě plechovky na pivo. Zmínit musíme také kovový lunch box připomínající ty, do kterých si třídní učitelky mileniálů nabíraly oběd ze školní jídelny, i termosky a znovupoužitelné „coffee cups“ s názvy měst, a to v netradičně minimalistickém provedení. (Starbucks is watching you!)

Opomenout ale nesmíme ani kusy pro mazlíčky – kovová miska s hroty, obojek připomínající metr, náhrdelník evokující laciný přívěsek od Tamagoči (Gen Z se může zeptat svých tetiček, co to je) a útulné pelíšky z umělé kožešiny jednorožce. #ItsSoFluffy! 

V kolekci jsou také obsaženy sběratelské kusy v podobě nábytku a soch na zakázku – lavička z upcyklovaných materiálů je výtvorem umělce Tejo Remyho a bude k dispozici ve třech velikostech. Najdete tady ale i sochu pozlacených Triple S tenisek, vázy Knife Pumps a Barbes Tote nebo vánoční ozdoby na stromeček v podobě značkových „the best of“ jako Le Cagole kozaček nebo Dynasty slunečních brýlí.

Balenciaga také představuje novou vůni v podobě mýdla s cestovním balením a vonných sáčků do skříně. Pochopitelně musíme zmínit i fitness podložku a jersey polštáře vyrobené z upcyklovaných triček. 
Řada Balenciaga Objects bude uvedena na trh 18. listopadu v Londýně (New Bond Street) a v Miláně (Via Montenapoleone), a následně od 25. listopadu k dostání ve vybraných obchodech po celé Evropě.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu