Adventní kalendář day 23: EYE EYE OPTIK

Soutěžte o sluneční brýle nebo brýlové obruby EYE-EYE v hodnotě 4 500 Kč.
komerční článek
——
23. prosince 2022

Foto: Imaxtree

Japonské město Fukui je spolu s Čínou a Itálií jednou ze tří největších oblastí výroby optických obrub na světě. Vyrábí se zde 97 % japonských optických obrub. Svou výrobu brýlí společnost Masunaga Optical zahájila ve Fukui už v roce 1905. Zakladatel společnosti Gozaemon Masunaga sem přivezl kvalifikované řemeslníky z Ósaky a Tokia s cílem pevně zakotvit optický průmysl. Byť jeho cesta nebyla lehká, již od zahájení výroby byly brýle vyráběné ve Fukui považovány za třetí nejlepší na světě. Průmyl se následně rozšířil i díky tamnímu zakládání cechů, kde si řemeslníci mohli založit vlastní podniky. Tak se Fukui stalo vyhlášeným městem pro výrobu brýlí.

Při výrobě optických obrub se používá až 200 ručních postupů. Společnost Masunaga Optical je jedinou společností v Japonsku, která má integrovaně na starosti všechny části výroby – od získávání surovin přes výrobu až konečnou úpravu detailů. Integrovaný výrobní systém totiž výrazně zlepšuje kvalitu výrobdků. Například když společnost Masunaga Optical vyvíjí nový model, formy se vždy vyrábějí přímo ve firmě. Pokud se vyskytne problém v komfortu nošení, který lze pocítit až po dokončení jednoho páru brýlí, bude pro značku jednoduché tuto chybu napravit.

Tentokrát se Masunaga Optical spojila se světovým módním brandem Kenzo Takada v kolekci propojující vintage prvky s moderním designem. Jemné rytí na můstku, nosníku a spáncích připomíná detaily šperků z 20. let minulého století. Originální obruba je navržena s motivem hvězdy z MASUNAGA GMS a rodinným znakem Kenzo Takady Campanule flower.

Výherkyní se stává: 

Ivana Binarová, Opava

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu