Barvy sezóny, bossy ramena, metal(l)ica i velké doplňky jsou zpět.

5 basic trendů nadcházející zimy

Barvy sezóny, bossy ramena, metal(l)ica i velké doplňky jsou zpět.
Oli Egler
——
6. září 2023

Foto: Imaxtree

Woman is like a wine…

Burgundy byla vždy součástí podzimního šatníku – imituje barvy listí a navíc je dokonalým partnerem chladné šedivé barvy. Ani tuto sezónu tomu není jinak – vínové odstíny dominovaly na přehlídkách Fendi, Miu Miu, Lanvin, Chanel i Hermès.

Sofistikovaný odstín burgundského však tuto sezónu již monopol neudrží – těsně v patách mu totiž bude krvavě rudá. A to nejlépe v kombinaci s černou podle Stelly McCartney, Valentino, Givenchy nebo Bottega Veneta.

Boss Girl

Na scénu se vrací strohý a uhlazený business style s důrazem na masivní ramena a XY siluety. Ostré siluety však nemusí být pouze v černobílé kombinaci – v tomto ohledu najdeme na catwalku různorodé barvy, printy i materiály. Marni nabízí černo-žlutou kostku, Remuse okrové retro, Lovechild pudrové pastely a Miu Miu klasický tvíd.

Metal(l)ica

Stříbrné a zlaté kovové odlesky, flitry i metalické pajetky budou v nadcházející sezóně nejen hlavním dekorativním elementem, ale i hlavní barvou. Stříbrné monochrom looky byly na přehlídce Avellano nebo Rick Owens. Balenciaga, Balmain a Gucci zvolili o něco třpytivější a více dramatické verze. A v podobě (zlaté) tekuté rtuti byly k vidění kusy i u Drise Van Notena, Sportmax, Blumarine nebo Givenchy. Mimochodem, metalické doplňky, (a to hlavně kabelky jako u Givenchy) jsou IT kusem sezóny.

Wrap it up

Robustní plédy místo šál poutající veškerou pozornost na sebe byly jedním z nejčastějších elementů na catwaku. Stejně tak IT kusem sezóny jsou vlněné a péřové maxi šály v barvách kabátu, háčkované skautské šátky nebo dokonce vlněné límce s dlouhou, neopracovanou srstí.

Back to black

K nesmrtelnému „little black dress“ se přidává i vždy aktuální „big black coat“ – oversize (pochopitelně!) kabát, který na sebe strhává pozornost coby centrální IT kousek sezóny. Zvolit můžete jak asymetrický midi kus ve stylu Alaïa, minimalistický  a sportovnější střih jako Prada, maxi délku podle vzoru Balenciaga nebo dokonale vypasovaný kabát udávají akcent na formu přesýpacích hodin à la Courrèges. P. S.: Nepodceňujte ramena ani límec!

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu