Všechno nejlepší Lily James! Znáte s ní tyto snímky?

Tato britská herečka září nejen na červeném koberci, ale především na filmovém plátně. Má za sebou již několik velmi známých filmů a seriálů rozdílných žánrů, jako poslední ztvárnila dokonce blonďatou sexbombu, Pamelu Anderson. Ve kterých rolích jsme ji již mohli vidět? Máte svoji favoritku? Pojďme si jich na počest jejích narozenin pár připomenout.
Lucie Švábenská
——
5. dubna 2022

Foto: Getty Images

Úspěšná Lily James, původním jménem Lily Chloe Ninette Thomson, se narodila ve Velké Británii a již od mala věděla, čím se chce živit. Přece jen se do herecké rodiny narodila a její otec byl také muzikant. Na svém snu začala řádně pracovat během studií na Guildhall School of Music and Drama v Londýně a poté už šla z role do role. První šanci jí v roce 2010 dala britská produkce seriálu Just William a významnější role přišla krátce na to, a to v opěvovaném Downton Abbey jako Lady Rose Aldridge. Jistě si ji také pamatujete z roku 2015 jako krásnou Popelku ve stejnojmenném Disney filmu (Cinderella). Vidět jste ji dále mohli v The Dig (Vykopávky), Yesterday, Baby Driver a mnoha dalších. 

Kromě filmů a seriálů se osvědčila také na britských divadelních prknech. I zde získala role ve velmi známých dramatech, například ve hře Othello nebo Romeo a Julie.

Její kariéra již byla oceněna několika cenami. První významnou si odnesla z Teen Choice Awards v roce 2015 právě za svou roli ve filmu Popelka. Za zmínku jistě stojí také People’s Choice Awards za Mamma Mia! Here We Go Again a opomenout nesmíme ani Harper’s Bazaar Women of the Year Awards, kterou získala hned dvakrát, v roce 2015 a 2018. 

Lily není pouze krásná (vzpomínáte minulý týden na Oscary, kde se objevila v růžových šatech Versace?), ale, jak již několikrát dokázala, i opravdu talentovaná. Pojďme si připomenout ty nejlepší role, ve kterých jsme ji mohli vidět. A třeba vás inspirujeme při výběru večerního programu.

V jakých rolích se nám Lily zalíbila nejvíce? 

Cinderella (Popelka)

Je těžké vybrat pouze několik snímků, ale krásná Disneyovka z roku 2015, Popelka, sem rozhodně patří. Příběh, který známe všichni nazpaměť a stejně nás vždy baví. Navíc se zde vydařilo obsazení (Cate Blanchett jako zlá macecha je dokonalá) a nakonec také kostýmy a celé provedení. Přece jen, modré Popelčiny šaty jsou ikonické a zná je i ten, kdo tuto verzi neviděl. Jestliže hledáte na večer něco odpočinkového, našli jste to pravé. 

Darkest Hour (Nejtemnější hodina)

Lily však nehrála pouze v odpočinkových filmech. Životopisné drama Nejtemnější hodina z roku 2017 se vrací do doby, kdy Hitler drancoval Evropu a pomalu se blížil ke Spojenému království. V tu dobu byl premiérem zvolen Winston Churchill (kterého ztvárnil Gary Oldman), na němž bylo celý národ ochránit. Lily si zde zahrála sice jen menší roli, sekretářku Winstona Elizabeth Layton, jednalo se ale poprvé o film, kolem kterého se odehrál velký povyk (včetně nominací na Oscara). Vedle tohoto velikána se zde také objevili například Gary Oldman a Kristin Scott Thomas. 

The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society

Název, který si málo kdo pamatuje celý a správně, to ale nezabránilo tomu, aby měl film úspěch. Opět se zde vydáváme do historie, ale již ne tak temné. Film je podle knihy autorek Mary Ann Shaffer a Annie Barrows, ve které se mladá spisovatelka Juliet Ashton (neboli Lily James) vydává za skupinou svých obdivovatelů, jež ji kontaktovala. Ta vznikla původně jako „útěk“ z reality během okupace za druhé světové války, ale postupně se z jejích členů stali přátelé, až jakási rodina. 

Mamma Mia! Here We Go Again 

A nyní opět něco veselejšího – Mamma Mia! V případě Lily se jedná o pokračovaní, Here We Go Again, kde ztvárnila mladou a divokou Donnu Sheridan. Písně skupiny ABBA jsou nesmrtelné a díky nim jsou tyto dva filmy opravdu skvělou zábavou pro celou rodinu. Nutno říci, že Lily se zde vyřádila, a každou píseň v barevném overalu se zvony jí věříme. Společně s příhodami, do kterých se na své cestě dostala. A aby toho nebylo málo, zahrála si zde po boku hvězd z prvního dílu, Meryl Streep, Christine Baranski, Julie Walters, Cher, Amandy Seyfried, Pierce Brosnana, Colina Firtha a Stellana Skårsgarda.

Rebecca (Rebeka)

Jestliže jste na Netflixu jako doma, jistě vám neunikl snímek Rebecca, který vyšel v roce 2020 a držel se na předních příčkách žebříčků sledovanosti. Jeho ztvárnění bylo založeno na novele autorky Daphne Du Maurier a Lily si zde zahrála druhou Mrs. Maxim de Winter. Ta je nejprve až po uši zamilovaná a užívá si nového románku a následně i manželství. To se však rychle začne měnit. Manžel Mr. Maxim se jí vzdaluje, a to především při zmínce o jeho bývalé ženě. Lily začne pátrat, co se vlastně stalo, což neměla. 

Pam & Tommy

Nejnovější projekt, na kterém se Lily podílela, je seriál Pam & Tommy, který byl na začátku února uveden na stanici Hulu. Lily si zde zahrála Pamelu Anderson, hvězdu Pobřežní hlídky, a nutno říci, že podoba, které dosáhli, je opravdu ohromující. Jedná se o příběh Pamely po boku bubeníka Mötleyho Crüe (jehož ztvárnil Sebastian Stan), se kterým je natočena na videokazetě při sexu. Ta unikne na veřejnost a změní mnohé. Zajímavostí je, že příprava Lily pro natáčení trvala každý den přibližně 4 hodiny – ty se ale opravdu vyplatily. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu