Slavní raci týdne 4.–10. 7. Co ještě nevíte o Evě Green nebo Sofii Vergara?

Karl Lagerfeld zhubl proto, aby mohl nosit skinny džíny od Hediho Slimana, a Tom Hanks má v Americe svůj vlastní den.
Oli Egler
——
4. července 2022

Foto: Getty Images

Hedi Slimane 
5. července 1968

Tomuto návrháři se neříká jinak než „dědic Yves Saint Laurenta”. Jeho tvorba totiž vychází z odkazu božského Yvese, který jako jeden z prvních francouzských mistrů adaptoval androgynní styl a dodal svým klientkám zcela unikátní sex-appeal. Letos Slimane uzavíral pánský týden módy a v rámci defilé sklidil jeden z nejbouřlivějších potlesků. Není divu – skinny džíny, nahá hruď a dlouhé vlasy à la rockstar 70's? #YesPlease!

Fun fact: Sliman byl prý návrhářským pacientem nula v rámci reinkarnace skinny džínů začátkem milénia. Zcela jim propadl i jeho kolega Karl Lagerfeld – kdysi korpulentní návrhář v rámci jednoho ze svých interview pro The Telegraph prohlásil, že kromě snahy eliminovat své zdravotní problémy zhubl i kvůli tomu, aby mohl nosit kusy od Slimana. #FashionVictim

Eva Green
6. července 1980

Byť francouzská femme fatale nejraději hraje v divadlech a malých nezávislých snímcích, na stříbrném plátně jí není rovných. Není proto divu, že se stala jednou z nejoblíbenějších Bond girls. Pozornost filmových fanoušků upoutala nedávná zpráva o jejím nejnovějším filmu Nocebo, kde si zahraje módní návrhářku trpící záhadnou nemocí, jejíž opravdový původ odhalí až pečovatelka pomocí tradičního lidového léčitelství. Horor, móda a Eva Green? Jackpot! Možná se dočkáme dalšího avantgardního snímku ve stylu netflixového Velvet Buzzsaw.

Fun fact: Eva Green má svou temnou stránku, díky které dokonale pasovala na roli média v seriálu Penny Dreadful. Byť herečka není nábožensky založená, věří, že existují „jiné síly”. Je fanynkou taxidermie a entomologie, a proto má doma velkou sbírku lebek a exotického hmyzu. Už asi chápeme, proč si často vybírá role čarodějnic…

Courtney Love
9. červenec 1964

Herečka, zpěvačka a „nejkontroverznější žena rock'n'rollu” začátkem ledna ohlásila svůj velký návrat na hudební scénu. Někdy v polovině letošního roku má totiž oficiálně představit své nové album a fanoušci se domnívají, že by se dokonce mohlo jednat o velký comeback její kapely Hole. Těsně před pandemií, v roce 2019, měla totiž kapela vystoupit na akci „Bans Off My Body“, podporující kampaň proti omezení legálních potratů. Koncertu se mělo účastnit celkem 140 hudebníků včetně Billy Elish, Lizzo, Dua Lipa a Ariany Grande. Akce však byla zrušena kvůli pandemii. 

Fun fact: To, že je Courtney Love velkou milovnicí módy, nikoho nepřekvapí. Byla zakladatelkou nechvalně známého stylu „heroin chic”, který se stal v 90. letech trendy beauty standardem. Možná vás ale překvapí informace, že byla dlouhou dobu múzou kreativního návrháře Riccarda Tisciho, kterému prý vděčí za transformaci svého osobního stylu. Mimochodem, je také jednou z největších klientek nákupní online platformy Net-A-Porter.

Tom Hanks
9. července 1956 

Jeden z nejžádanějších hollywoodských herců se letos objevil ve filmu Elvis, kde si zahrál zpěvákova slavného manažera Colonela Toma Parkera. Ještě ani nestihl utichnout hype z tohoto životopisného dramatu, a Hanks je opět hlavním tématem filmových novinek. Co nevidět má totiž vyjít filmová adaptace pohádky Pinocchio, kde si Hanks zahraje otce této legendární postavičky z dobrodružného dětského románu Carla Collodi. Režie snímku se zhostí sám Robert Zemeckis, který natočil Hanksův nejznámější film Forrest Gump. Tato dvojice má plány dokonce už i na další rok, a to se snímkem Here, kde se herec zároveň (skoro po třiceti letech) setká s Robin Wright, představitelkou Forrestovy jediné lásky Jenny Curran. 

Fun fact: V roce 2004 uspořádala skupina studentů jedné americké univerzity Hanksův filmový maraton, v rámci kterého si vyrobili i speciální merch. Trend se následně roznesl po celém kampusu, a díky sociálním sítím jej začali oslavovat i lidé po celé Americe. Tom Hanks tak má svůj vlastní den, a to 3. dubna. Zatím se ještě nestal státním svátkem, který by se počítal do oficiálního volna, ale nápad to vůbec není špatný!

Sofia Vergara
10. července 1972

Kolumbijská diva a jeden z největších amerických sexsymbolů letos oslaví kulaté (padesáté) narozeniny. Po krátké herecké odmlce, kdy byl v roce 2020 oficiálně odvysílán poslední díl sitcomu Modern family, se vrací s novým, velmi zajímavým projektem. Již brzy se totiž na Netflixu objeví v hlavní roli mini-seriálu Griselda, který pojednává o životě Griseldy Blanco aka Černé vdovy, která vytvořila jeden z největších drogových kartelů v Kolumbii. Byť se ještě před dvěma lety mluvilo o možném filmu „Kmotra”, kde tuto drogovou královnu měla ztvárnit JLo, z tohoto projektu nakonec sešlo, a Netflix tak dostal zelenou. #StayTuned 

Fun fact: „Toti”, jak se herečce přezdívá, hrát ve skutečnosti nikdy nechtěla a jejím největším snem bylo stát se zubařkou. V sedmnácti letech si jí na pláži všiml fotograf, který si pořídil pár snímků a vnesl modelku do castingové databáze. Ihned nato začala dostávat řadu nabídek, mezi nimiž byla i velká reklama na Pepsi. Díky ní se Vergara stala okamžitou senzací napříč celou Latinskou Amerikou. Ve škole studovala ještě dva roky, ale nakonec se rozhodla pro kariéru modelky, odkud se dostala i do Hollywoodu.

Frida Kahlo 
6. července 1907 – 13. července 1954

I více než šedesát let po své smrti tato malířka stále ovlivňuje (pop)kulturu. Odkaz této talentované umělkyně a impozantní ženy je zkrátka nesmrtelný. Její životní příběh se stal inspirací pro tvůrce z oblasti filmu, vizuálního umění i módy. Její korzet inspiroval Jeana Paula Gaultiera k vytvoření Madonnina slavného korzetu s kuželovým poprsím, který nosila v rámci turné Blond Ambition v roce 1990, a o osm let později malířce návrhář věnoval rovnou celou kolekci. Její odkaz nesly kolekce domů Moschino, Valentino i Alberta Ferretti, a značka Dolce & Gabbana dokonce reinkarnovala její červené kozačky v rámci své kolekce z roku 2013.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu