Slavní Raci týdne 11.–17. 7. Co ještě nevíte o Giorgio Armanim nebo Phoebe Waller-Bridge?

Harrison Ford pomáhá jako dobrovolník „nad zemí” v pátrání po zmizelých a seriálová Mrs. Maisel má ve skutečnosti módu v krvi – tipnete si od koho?
Oli Egler
——
11. července 2022

Foto: Profimedia

Giorgio Armani
11. července 1934

Italský mistr kroje, který letos oslaví své osmaosmdesáté narozeniny, je jedním z nejdéle působících módních návrhářů v industrii. Jeho jméno se stalo synonymem dokonale padnoucího obleku a do povědomí široké veřejnosti se dostal díky filmu American gigolo, kde Richarda Gerea proměnil na nejžádanějšího muže Hollywoodu. Armani nedávno představil svou haute couture kolekci na pařížském týdnu vysoké módy – a jako vždy exceloval. 

Fun fact: V roce 2006 byl Armani prvním návrhářem, který zakázal účast modelek velikosti 0 na svých módních přehlídkách. Snažil se také sjednotit všechny návrháře ve stanovisku proti anorexii a pracovat pouze s modelkami, jejichž BMI (index tělesné hmotnosti) není pod číslem 18. Důvodem byla tehdy smrt dvaadvacetileté uruguayské modelky Luisel Ramoso, která po tříměsíčním hladovění zemřela takřka přímo na mole na selhání srdce.

Rachel Brosnahan
12. července 1990

Mladá herečka se téměř přes noc stala světovou senzací, a to díky seriálu Marvelous Mrs. Maisel, kde ztvárnila hlavní roli. Inspirací pro tuto postavu talentované komičky byla podle tvůrkyně seriálu Amy Sherman-Palladino (jež mimochodem v minulosti vytvořila i Gilmore girls) legendární komička Joan Rivers, která v rámci svých vystoupení vtipkovala o svém osobním životě, a dokonce i sebevraždě svého manžela. Po letošním odvysílání poslední řady seriálu však herečka už opět aktivně pracuje a již brzy uvede film Dead For A Dollar, kde si zahrála po boku Christopha Waltze a Willema Dafoe.

Fun fact: Brosnahan je ve skutečnosti velká fashionistka. Chodí na přehlídky a ráda nosí high end kusy od návrhářů. Má módu totiž doslova v krvi – hereččinou tetou byla Kate Spade, populární americká designérka, která zemřela v roce 2018. Rok po smrti návrhářky, kdy osud její značky visel doslova na vlásku, se proto Brosnahan rozhodla pomoci společnosti – stala se její tváří a nafotila reklamní kampaň.

Harrison Ford 
13. července 1942

Poté, co se v posledním filmu Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull objevil Shia LaBeouf coby syn slavného archeologa, se spekulovalo, zda mladý herec převezme roli v rámci nadcházejících pokračování. Ford se však zatím do hereckého důchodu nechystá a možnost náhrady za mladšího herce odmítli i producenti. Místo toho se nyní očekává nový film Indiana Jones, který by měl zamířit do kin již v roce 2023. 

Fun fact: Ford je vášnivým pilotem a sběratelem letadel. Lítá nejen ve svém volném čase jako hobby, ale také se coby dobrovolník účastní pátracích akcí. V roce 2000 se mu podařilo zachránit turistku, která uvízla na hoře ve Wyomingu. A když se o rok později v Yellowstonském národním parku oddělil od své skupiny třináctiletý skaut a přes noc se ztratil, byl to právě Harrison Ford, kdo ho našel.

Phoebe Waller-Bridge
14. července 1985 

Z takřka neviditelné herečky se Waller-Bridge rychle proměnila na jednu z nejpopulárnějších scenáristek – úspěch jejích seriálů Crashing a Fleabag nemohly ignorovat ani velké hollywoodské společnosti. Se svým scénářem na Killing Eve proto dostala zelenou a také byla oslovena na spolupráci v rámci nového seriálu Mr. & Mrs Smith, který je založený na akčním filmu z roku 2005. Nevzdává se však ani příležitostí před kamerou – v příštím roce se objeví v novém Indiana Jones společně s Harrisonem Fordem a zároveň bude součástí hvězdného obsazení filmu Imaginary Friends společně se Stevem Carellem, Ryanem Reynoldsem a Johnem Krasinskim, který snímek bude také režírovat. 

Fun fact: Možná jste si jejího jména všimli v rámci titulků poslední bondovky s Danielem Craigem (No Time To Die). Phoebe Waller-Bridge se podílela na scénáři – a možná nevíte, že ji do této role doporučil sám představitel Bonda. Ten byl totiž velkým fanouškem Fleabag, a usoudil, že by některé pasáže scénáře bylo třeba přepsat – právě toho se chopila Phoebe Waller-Bridge.

Diane Kruger
15. července 1976

Letošní rok měla herečka opravdu napilno – zahrála si ředitelku filmového studia v seriálu Swimming With Sharks a také agentku CIA po boku Jessicy Chastain a Penélope Cruz ve filmu The 355. Své tempo herečka ale nezpomaluje a již příští rok se objeví ve čtyřech nových filmech, mezi nimiž bude i snímek z tvrdého prostředí baletní školy s názvem Joika a napínavý detektivní thriller Marlowe v hlavní roli s Liamem Neesonem. 

Fun fact: Neobyčejná krása herečky byla důvodem, proč byla obsazena do role Heleny Trojské ve filmu Troy. Nikoho proto zřejmě nepřekvapí, že svou kariéru započala jako modelka a reprezentantka Německa ve světové soutěži Elite Model Look v roce 1992, po které nafotila světové kampaně pro značky jako Yves Saint Laurent, Chanel nebo Christian Dior. Coby herečka však získala pozornost až po francouzském snímku Mon Idole, který natočil její tehdejší manžel Guillaume Canet.

Will Ferrell 
16. července 1967

Legendární komediální herec stále nezpomaluje tempo a coby herec i producent se velmi aktivně angažuje na tvorbě nových filmů. Krom toho, že se objeví po boku Margot Robbie a Ryana Goslinga v očekávaném filmu Barbie, také bude producentem pokračování akčního snímku Hansel & Gretel: Witch Hunters a nadcházejícího filmu o bio-tech podnikatelce Elizabeth Holmes, kterou ztvární Jennifer Lawrence. 

Fun fact: Ferrell nechtěl s showbyznysem mít původně nic společného. Byť uvažoval o sportovní kariéře hráče basketbalu nebo fotbalu, ve skutečnosti chtěl mít pouze „normální práci, do které by chodil každý den s kufříkem”, jak prohlásil v jednom ze svých interview. Jeho otec byl totiž známým hudebníkem a herec podle svých slov nikdy nechtěl projít tím, čím otec musel. Eventuelně se však Ferrel stal špičkou ve svém oboru – a dodnes nikdo z jeho kolegů nepřekonal rekordní sumu 17 000 dolarů, kterou herec dostal za každou epizodu SNL – komediální noční TV show, komentující americkou kulturní a politickou situaci, která se vysílá od roku 1975 až dodnes.

Eiko Ishioka 
12. července 1938 – 21. ledna 2012

Hollywoodská kostýmní designérka a držitelka Oscara se nejvíce proslavila díky filmu Dracula z roku 1992, kde pro Garyho Oldmana vytvořila nezapomenutelné rudé brnění imitující svalstvo. Režisér Francis Ford Coppola při svých interview několikrát říkal, že v rámci filmu šetřil, kde se dalo, jen aby mohl dát kostýmní návrhářce absolutní svobodu. Film se stal obrovským hitem a do určité míry odstartoval obsesi upíry. Ikonickým kostýmem Ishioky se inspirovalo mnoho módních designérů včetně Toma Forda. Fantastické kostýmy vytvořila i pro Jennifer Lopez ve filmu The Cell, který je oceňován především filmovými fajnšmekry díky vizuálnímu zpracování. A na její kostýmy z filmu The Fall se také stojí za to podívat.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu