New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Slavní Lvi tohoto týdne. Co jste nevěděli o Charlize Theron nebo Meghan Markle?

David Duchovny je krom své herecké kariéry navíc i uznávaným novelistou a Jason Momoa předstíral, že je slavná hvězda, aby dostal první roli.
Oli Egler
——
1. srpna 2022

Foto: Profimedia

Riccardo Tisci
1. srpna 1974

Italský módní návrhář je od roku 2018 kreativním ředitelem značky Burberry. Od svého nástupu na tuto pozici již vykonal v domě spoustu změn – management se rozhodl přestat likvidovat neprodané kusy oblečení a využívá místo toho metodu upcyclingu. Burberry letos vytvořil collab se značkou Supreme, což mu pomohlo se o něco více přiblížit k streetwear – stejně tak, jako to Tisci kdysi udělal pro dům Givenchy, kde působil v letech 2005–2017.

Fun fact: Coby opravdový Ital má velmi blízko k náboženství. Je silně věřícím katolíkem, a proto v jeho kolekcích můžeme často vidět inspiraci religiózní ikonografií. Možná proto je také velkým fanouškem Madonny, pro kterou často navrhuje nejen róby na červený koberec, ale i kostýmy na její performance a turné.

Jason Momoa
1. srpna 1979

Byť letos Jason Momoa uvede film Slumberland, věrní fanoušci komiksů a CGI efektů se stejně těší na pokračování Aquamana, který bude do kin uveden až příští rok. Nedávno byla také tématem horlivých debat otázka, zda po prohře u soudu s Johnnym Deppem nebude Amber Heard přeobsazena v roli Mery. Ta však podle všeho zůstane i nadále součástí filmu. V rámci dalších nadcházejících filmů herce se mluví o jeho participaci na desátém filmu Fast and Furious, který se aktivně natáčí. Šušká se ale i o tom, že by si měl zahrát hlavní roli v remaku známého akčního filmu Cliffhanger z roku 1993, kde by tak převzal štafetu po Sylvestru Stallonovi. Vše je ale zatím pouze neoficiální. #Pšt  

Fun fact: Momoa započal svou kariéru v rámci franšízy Baywatch: Hawaii. V tu dobu se již trochu věnoval modelingu, ale proto, aby se dostal do filmu, namluvil při castingu producentům, že je ve skutečnosti světovou modelingovou hvězdou. „Vymyslel jsem si, že jsem fotil pro Gucci, Louis Vuitton i Pradu, což byla pochopitelně lež.“ Pomohlo mu to nicméně získat první roli – a zbytek už je historie. #FakeItTillYouMakeIt

Evangeline Lilly
3. srpna 1979

Kanadská herečka se zpočátku proslavila svou rolí v seriálu Lost, kterou získala bez jakýchkoliv předešlých hereckých zkušeností. Dnes je však známá coby jedna z nejoblíbenějších akčních hrdinek, a to díky roli elfky Tauriel v Hobitovi, a hlavně komiksové Wasp v marvelovském universu. Právě na už třetí marvelovský film, tentokrát s názvem Ant-Man and the Wasp: Quantumania, který se momentálně dotáčí, se můžete těšit již příští rok.  

Fun fact: Evangeline Lilly je vskutku superžena! Krom toho, že je populární a uznávanou herečkou, je také úspěšnou spisovatelkou. V roce 2013 vydala svou první dětskou knihu z dnes již třídílné série The Squickerwonkers, k níž napsal předmluvu režisér trilogie Lord Of the Rings a Hobbit, Peter Jackson. Dle hereččiných slov je pro ni hraní pouze „prací“, přičemž psaní a mateřství jsou jejími hlavními prioritami v životě.

Meghan Markle
4. srpna 1981

Byť v Británii je tato bývalá americká herečka pro mnohé trnem v oku, ve své rodné Americe je stále jednou z největších celebrit. Společně se svým chotěm letos připravuje jeho memoár, kvůli kterému se prý celá královská rodina „třese strachy“ už teď. V knize prý zmíní nevybíravé chování jeho otce vůči Meghan. 

Fun fact: Podle nedávných zpráv letos Meghan Markle a princ Harry najali bývalého PR experta Baracka Obamy. Ten má podle některých politických expertů udělat vše proto, aby vytvořil zcela nový veřejný obraz páru. Jiní se však domnívají, že se dvojice chystá o něco více aktivně angažovat v politice. Není se čemu divit – bývalí členové královské rodiny se velice často staví do pozice udržitelných aktivistů a jsou také zváni coby speakeři na mezinárodní akce.

Charlize Theron
7. srpna 1975

Herečka a producentka má tento rok opravdu napilno – krom toho, že se nečekaně objevila v pokračování marvelovky Doctor Strange, navíc letos chystá i pokračování netflixového Old Guard – byť první film neměl tak silné ohlasy. Na co se však její fanoušci těší nejvíce, je Fast X, a hlavně pokračování akčního trháku Atomic Blonde 2, kde ztvárnila jednu z nejlepších akčních hrdinek. Šušká se také o duchařském hororu, kde nejen ztvární jednu z hlavních rolí, ale navíc snímek bude i produkovat. 

Fun fact: Tak neuvěřitelnou historkou o tom, jak se někdo dostal do filmového průmyslu, se nemůže pochlubit žádná jiná hvězda než právě Theron. Když se coby devatenáctiletá snažila jednou v bance v L. A. vybrat peníze ze svého jihoafrického účtu, narazila na problém. Úředníkovi se nedařilo jí pomoct, a tak na něj před zraky všech přihlížejících začala křičet. Ve frontě za ní byl John Crosby, který byl známým agentem hollywoodských hvězd. Poté, co Charlize trochu vychladla, se jí Crosby zeptal, zda nepotřebuje agenta, a již o rok později měla svou první roli ve filmu Children of the Corn III.

David Duchovny
7. srpna 1960

Pro ženy i muže neodolatelný hrdina Akt X a Californication. Právě tyto seriály pomohly vynést jméno Davida Duchovnyho na úroveň světového sexsymbolu. I po tak obrovském úspěchu obou seriálů se však herec aktivně účastní i nových projektů, které byly letos oznámeny rovnou čtyři. Mezi nimi jsou dvě velmi slibně vypadající komedie. Ve snímku You People si zahraje po boku komediálních hvězd – Eddie Murphyho, Jonah Hilla nebo Julie Louis-Dreyfus, ve filmu The Estate se pak objeví po boku Toni Collette, Anny Faris nebo legendární Kathleen Turner. 

Fun fact: To, že má Duchovny ukrajinsko-židovské kořeny, možná podle jména nikoho nepřekvapí. Co jste o něm ale určitě nevěděli, je to, že patří k velice chytrým hvězdám Hollywoodu. Vystudoval literaturu na prestižní univerzitě v Princetonu, a je navíc také uznávaným romanopiscem majícím na kontě pět knih, které se umístily na prvních příčkách The New York Times. Byl dokonce prvním hercem, který se zúčastnil americké verze hry Chcete být milionářem. A došel až k předposlední otázce.

Yves Saint Laurent
1. srpna 1936 – 1. června 2008

Legendární návrhář by letos oslavil 86. narozeniny. Svou kariéru započal v módním domě Christiana Diora, kde převzal roli kreativního ředitele poté, co zakladatel domu nečekaně zemřel. Ve 21 letech se tak Yves Saint Laurent stal historicky nejmladším haute couture tvůrcem. Pod jeho vedením francouzský dům omládl – „trapeze“ šaty se staly okamžitým hitem a z návrháře se stala takřka přes noc hvězda. Po čase si založil vlastní dům, kde byl již schopen tvořit zcela bez omezení. Svět mu vděčí za vznik Mondrian šatů a také dámského „Le Smokingu“, který zcela změnil odívání pro ženy. Byl to jediný návrhář v historii Metropolitního muzea umění, který měl samostatnou retrospektivní přehlídku ještě za svého života. Tu tehdy organizovala Diana Vreeland, které se dostalo velké kritiky – bylo totiž neslýchané, aby stále živoucí návrhář předváděl svou tvorbu v tomto muzeu. Stejné cti se od té doby nedostalo nikomu.

Louis Vuitton 
4. srpna 1821 – 27. února 1892

Letos si připomínáme 201. výročí narození podnikatele, který položil základy pro „traveling in style“. Coby mladý se stal učněm známého výrobce krabic a zavazadel Monsieur Maréchala. V té době se lidé přepravovali pouze povozy, a proto zavazadla měla spíše praktický charakter. Jeho kariéru však pomohla nastartovat manželka Napoleona III., císařovna Evženie de Montijo, pro kterou se stal dvorním výrobcem zavazadel. Pro větší praktičnost a odolnost vůči špíně a vodě začal používat kůži, které dodal specifický monogram, jenž vizuálně tvořil ze zavazadel velmi unikátní a luxusní kus. Pomohla mu následně i industriální revoluce, během které se cestování stávalo praktičtějším a také dostupnějším pro více lidí. Dnes je jeho značka vedoucím hráčem v rámci luxusního zboží a v rámci koncernu Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH) pod sebou má více jak 60 samostatných značek.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu