Slavní Lvi tohoto týdne. Co ještě nevíte o Sandře Bullock nebo Christopheru Nolanovi?

Phoebe z Přátel se skoro stala vědkyní a návrháři Christopheru Kaneovi vykradli ateliér sedm dní před přehlídkou na fashion weeku.
Oli Egler
——
25. července 2022

Foto: Profimedia

Matt LeBlanc
25. července 1967

Poté, co se v roce 2020 odvysílala poslední řada seriálu Man with a Plan, se herec neoficiálně (a velmi tiše) vydal na herecký důchod. Přání o svém odchodu z televizních obrazovek vyjádřil už v roce 2017 v interview s Conanem O'Brianem. Již dva roky tak herec nepracuje vůbec na ničem a užívá si čas sám pro sebe. Proč také ne – kdykoliv jej budeme chtít vidět, můžeme si pustit seriál Friends, který ani po více jak dvaceti letech neztrácí status nejsledovanějšího (a co si budeme nalhávat, také nejlepšího) seriálu všech dob.

Fun fact: Jistě si všichni pamatujeme scénu, kdy Phoebe v podání Lisy Kudrow učila Joeyho základní fráze ve francouzštině. Ve skutečnosti však Matt LeBlanc mluví plynně francouzsky. Jeho otec má totiž mimo jiné kanadsko-francouzské kořeny, a Matt proto jazyk pochytil už jako dítě.

Sandra Bullock
26. července 1964

Americká herečka se letos objevila ve dvou filmech – The Lost City, kde si zahrála po boku Channinga Tatuma, a Bullet Train, který bude mít v Čechách premiéru 4. srpna. Žádné jiné projekty však do budoucna (alespoň zatím)  nechystá, což má jednoduché vysvětlení. V květnovém interview totiž Bullock řekla, že si chce dát pauzu od herectví, a to proto, aby se mohla věnovat dětem. Své profesi se oddává naplno, což jí znemožňuje trávit dostatek času s rodinou. O to více se proto budeme těšit na její návrat na stříbrné plátno. 

Fun fact: Možná vás nepřekvapí, že Sandra Bullock mluví plynně německy, což se potvrdilo i v rámci mnohých interview s německými novináři. Co o ní ale určitě nevíte, je to, že jejím největším koníčkem je rekonstrukce a remodelace starých domů, a to vlastníma rukama. Veškeré domácí opravářské práce jsou pro ni proto zároveň velkým hobby.

Christopher Kane 
26. července 1982

Mnozí si všimli, že po pandemii jeho značka zcela změnila svou podobu. Poté, co v roce 2018 brand vykoupil svůj vlastnický podíl zpět od Kering (který od roku 2013 vlastnil 51 procent) a kdy už to vypadalo, že si vše sedne na svá místa, přišla pandemie. Návrhář byl nucen uzavřít butik a propustit mnoho lidí. Nejenže se rozhodl přesunout prodej pouze na online platformy (webové stránky a Amazon), ale do porfólia brandu přibyly také wellness produkty jako jógamatky, vějíře nebo vibrátory. A právě nabídku podobných produktů chce v budoucnu rozšířit. Chce také vytvořit značku, která bude dostupná pro většinu lidí, a proto se snaží držet cenu výrobků do 500 dolarů. 

(Not so) fun fact: V roce 2007, několik dní před plánovanou přehlídkou jeho třetí kolekce, byl návrhářův ateliér vykraden neznámými pachateli. Bylo ukradeno 23 kašmírových a kožených kusů a laptop. Kane však i přesto stihl vše vyrobit znovu a přehlídku nezrušil.

Helen Mirren
26. července 1945

Herečka letos oslaví své sedmasedmdesáté narozeniny. Není snad nikdo, kdo by byl takovým živoucím důkazem, že ženy zrají jako dobré víno. Mirren je v rámci své kariéry velmi aktivní – jen letos participovala coby herečka na šesti projektech, z nichž jeden je i blockbuster od DC Comics Shazam: Fury of Gods. Tam si zahraje po boku Zacharyho Levi, Dwaynea Johnsona a Lucy Liu, a to postavu Hespery, která podle všeho nebude kladná. 

Fun fact: Helen Mirren má aristokratické kořeny. Její otec utekl po Říjnové revoluci z Ruska a usadil se v Británii. Z původního příjmení Mironof se tak stalo Mirren, aby znělo více anglicky. Herečka však rusky nemluví, ale zato plynně mluví francouzsky.

Winnie Harlow
27. července 1994 

Modelka Chantelle Whitney Brown-Young, známá jako Winnie Harlow, je jednou z nejznámějších modelek světa. Předvádí v rámci světových týdnů módy a byla dokonce andílkem Victoria's Secret. Letos ještě rozšířila své pole působnosti, a stala se navíc podnikatelkou. V dubnu letošního roku totiž založila kosmetickou značku CAY Skin, specializující se na SPF produkty. Sama modelka má velmi citlivou pleť, a proto hrozbu jejího poškození UV zářením bere velmi vážně. 

(Not so) fun fact: To, co modelku motivovalo k založení vlastní značky, byla nepříjemná epizoda v rámci focení. V roce 2018 fotila plážovou kampaň s nejmenovanou značkou, kde fotografové a stylisté odmítali na modelčino tělo aplikovat SPF krém, aby nezanechal na pokožce povlak. Harlow prý měla popáleniny, které permanentně změnily podobu její pokožky, přičemž bolest a podráždění prý musela s doktory řešit skrze injekce.

Lisa Kudrow
30. července 1963

I další členka nejslavnější televizní šestky slaví tento týden narozeniny. Na rozdíl od svého kolegy se ale do herecké penze nechystá a už teď připravuje velmi zajímavé filmy. Jedním z nich je hororová komedie The Parenting pojednávající o páru, který si se svými rodiči pronajme venkovský dům společně s 400 let starým poltergeistem, který jej obývá. V hlavní roli se objeví po boku Parkera Posey (Scream 3), Briana Coxe (Succession) nebo Deana Norrise (Breaking Bad). Ještě o něco zajímavěji zní její nadcházející projekt ve spolupráci s Charliem Brookerem – ano, tím samým, který vytvořil legendární Black Mirror. 

Fun fact: Kudrow chtěla původně jít v lékařských stopách svého otce. Získala bakalářský titul v oboru biologie a po dlouhých osm let se společně se svým otcem podílela na studiích o bolestech hlavy jako jeden z výzkumníků. Tou dobou se však také začala věnovat herectví, a když její kariéra nabrala obrátky, výzkumu zanechala. Zdá se, že s Rossem Gellerem má hodně společného.

Christopher Nolan
30. července 1970

Po třech letech od uvedení posledního filmu Tenet režisér chystá nový snímek s názvem Oppenhaimer – příběh amerického vědce J. Roberta Oppenheimera a jeho role při vývoji atomové bomby. Už teď je jasné, že se bude jednat o velkolepou podívanou, jelikož film bude nabitý hvězdnými jmény – Emily Blunt, Robert Downey Jr., Matt Damon, Rami Malek, Gary Oldman nebo Kenneth Brennan. Samotného vědce ztvární hvězda seriálu Peaky Blinders Cillian Murphy. 

Fun fact: Byť Nolan nikdy nestudoval filmovou školu, od svých 11 let přesně věděl, že chce být režisérem. Začínal původně jako střihač dokumentárních filmů (za práci na Genghis Blues byl dokonce nominován na Oscara) a skrze práci kameramana a zvukaře se vypracoval až na režiséra. Film Inception, jehož scénář psal Nolan 10 let, jej pasoval na jednoho z nejlepších režisérů v historii Hollywoodu, avšak sám jej za svůj největší počin nepovažuje. Před patnácti lety se totiž plně věnoval uvedení životopisného filmu o Howardu Hughesovi. Do hlavní role byl obsazen Jim Carrey, scénář byl připraven, ale zbýval jen jeden problém: Aviator Martina Scorseseho s Leonardem DiCapriem už byl v polovině cesty. Nolan byl zdrcen, ale prozatím nevyloučil možnost, že by se k projektu vrátil. Často se totiž stává, že ve svém šuplíku najde něco, co v něm probudí chuť dovést projekt do konce.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu