Slavní Blíženci týdne 13. – 19. 6. Co ještě nevíte o sestrách Olsen, Courteney Cox nebo Isabelle Rossellini?

Které osobnosti tento týden slaví narozeniny?
Oli Egler
——
13. června 2022

Getty Images

Ashley & Mary-Kate Olsen
13. června 1986

Sestry Olsen už dávno ustoupily v rámci své herecké slávy do pozadí, aby přenechaly místo mladší sestře Elizabeth. Místo toho se rozhodly plně věnovat své velmi úspěšné kariéře módních návrhářek – i přesto, že The Row nevidíme na billboardech ani na instagramových reklamách, stala se velmi uznávanou značkou mezi fashionisty a celebritami. V rámci jejich kolekcí jsme navíc za poslední rok zaznamenali velkou novinku, a to že po letech ortodoxní černo-bílo-béžové tvorby se na runwayi konečně objevily syté barvy.

Fun fact: Jejich značka byla pojmenovaná podle Savile Row – londýnské ulice známé svými krejčovskými butiky, vyrábějícími pánskou módu na míru. Inspirací pro založení vlastního brandu bylo také jednoduché tričko, respektivě snaha najít řešení, jak vytvořit tento univerzální kus z maximálně kvalitního materiálu tak, aby mohl sedět absolutně všem nehledě na jejich věk.

Chris Evans 
13. června 1981 

Ve druhé polovině června bude oficiálně uvedena premiéra Buzz Lightyear  – prvního samostatného filmu postavičky Rakeťáka z Toy Story. A kdo jiný by měl tomuto americkému superhrdinovi propůjčit hlas než samotný Captain America? O měsíc později nás čeká i premiéra filmu The Gray Man, kde se Evans objeví po boku Ryana Goslinga, Regé-Jeana Pagea a Billyho Boba Thorntona. Tento film se navíc natáčel přímo v Praze – pamatujete si, když bylo uzavřeno nábřeží Na Františku až po Rudolfinum? To bylo ono.  

Fun fact: Strýcem herce je bývalý kongresman Mike Capuano a zdá se, že jablko nepadlo daleko od stromu. V roce 2020 totiž Evans spoluzaložil web s názvem A Starting Point, kde vede debaty s demokratickými i republikánskými senátory s cílem vytvářet informačně nestranný obsah pro odpovědné a empatické občany. Že by se rýsovala politická kariéra?

Courteney Cox 
15. června 1964

Po letech hraní se loni herečka chopila nové životní role, a to coby producentka nového seriálu Shining Vale, kde zároveň ztvárnila hlavní představitelku, Patricii Phelps. Jedná se o mix komedie a hororu, vyprávějící příběh dysfunkční rodiny, která se přestěhuje do menšího města ve snaze začít novou kapitolu svého života. Patricie však velmi rychle zjistí, že se v domě odehrály děsivě věci, kterých si je ale vědoma jen ona…

Fun fact: V lednu tohoto roku Courteney Cox uvedla na trh řadu domácích produktů. Značka Homecourt obsahuje čistič povrchů, mýdlo na ruce a také prostředek na mytí nádobí. Celý sortiment byl vyprodán během sedmi hodin! Cox je zkrátka pořád ta samá Monica Geller.

Neil Patrick Harris
15. června 1978

Nejoblíbenější hrdina ze seriálu How I Met Your Mother se letos představí v nové manhattanské pohádce (nejen) pro muže s názvem Uncoupled. Producenty tohoto seriálu jsou Darren Star (Sex and the City a Emily in Paris) a Jeffrey Richman (Modern Family a Fraiser). Bude pojednávat o příběhu čtyřicetiletého Michaela, který se po sedmnáctiletém manželství ocitne ze dne na den v pozici „od-párovaného” gaye v New Yorku. #AndJustLikeThat je Barney zpět! 

Fun fact: Neil Patrick Harris je mužem mnoha talentů. Krom toho, že tančí a zpívá, je i velmi dobrým kouzelníkem. Byl dokonce jmenován předsedou představenstva hollywoodského Kouzelného hradu – což je pro kouzelníky velká pocta. Karetními triky okouzlil publikum už v rámci svého interview s Johnnym Carsonem v The Tonight Show v roce 1990.

Isabella Rossellini
18. června 1958

Posledních několik let se tato známá herečka a modelka rozhodla pro skromější a tišší život po boku svých dětí – food editorky a spisovatelky ​​Elettry Wiedemann a fotografa a modela Roberta Rossellini Jr. – na jejich farmě Brookhaven v New Yorku. I přesto se občas objevuje v editoriálech lifestyle magazínů, reklamních kampaních i na stříbrném plátně. V březnu tohoto roku bylo oznámeno, že si zahraje po boku Ralpha Fiennese, Stanley Tucciho a Johna Lithgow v novém konspirativním thrilleru Conclave. 

Fun fact: To, že je Rossellini opravdovou crème de la crème showbusinessu, není tajemstvím – je dcerou slavné herečky Ingrid Bergman, a navíc byla provdaná za režiséra Martina Scorseseho. Své slávě však nikdy nepropadla naplno a působila jako učitelka italštiny nebo překladatelka pro italskou zpravodajskou kancelář. Jednou z jejích nejzajímavějších nehereckých činností je však výcvik vodicích psů pro nevidomé.

Zoe Saldana
19. června 1978

Tato překrásná herečka bude mít i letos napilno. Již v prosinci letošního roku totiž vychází pokračování dlouho očekávaného filmu Avatar, kde opět ztvární mimozemšťanku Neytiri. Děj se odehrává čtrnáct let po prvním filmu, v době, kdy již hlavní hrdinové Neytiri a Jake Sully založili rodinu. Saldana část filmu již viděla a podle nedávného interview byla dojatá k slzám. V příštím roce má navíc proběhnout i premiéra Guardians of the Galaxy Vol. 3, dalšího Marvel blockbusteru, kterého se v Čechách nejspíš dočkáme již v květnu 2023.

Fun fact: V roce 2004 si zahrála imigrační úřednici a milovnici Star Trek Dolores Torres ve filmu Stevena Spielberga The Terminal. Ve skutečnosti však o této sci-fi frančíze nevěděla skoro nic a byl to právě Spielberg, který ji naučil vulkánský pozdrav. Snímek viděl i J. J. Abrams, který tehdy hledal představitelku komunikační důstojnice Nyoty Uhury, a herečce tak roli nabídl. Matka Saldany byla naopak velkou fanynkou seriálu, a proto svou dceru nejen k roli přemluvila, ale dokonce ji zásobila kupou „geekovských” rad o Star Treku.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu