Red carpet Benátského filmového festivalu

V čem odstartovaly festival Julianne Moore, Alessandra Ambrosio nebo Barbara Palvin a na koho se ještě můžeme těšit v nadcházejících dnech?
Oli Egler
——
2. září 2022

Foto: Getty Images

Ve středu 31. 8. byl oficiálně zahájen 79. ročník filmového festivalu v Benátkách. Na zahájení dorazili tvůrci a tvůrkyně filmů, které letos budou soupeřit o hlavní cenu festivalu, Zlatého lva. Zahajovací večer měl premiéru film White Noise od režiséra Noaha Baumbacha, natočený podle předlohy Dona DeLilla. Na premiéru dorazil režisér se svou partnerkou a jednou z hlavních představitelek filmu Gretou Gerwig, chybět pochopitelně nemohla ani hlavní hvězda filmu, Adam Driver. Veškerou pozornost na sebe však strhla Julianne Moore, která se stala prezidentkou mezinárodní poroty festivalu. Na červeném koberci zářila i legenda francouzského filmu Catherine Deneuve, která letos obdrží cenu za celoživotní přínos do kinematografie.

Ceremoniálu se zúčastnili také Melanie Laurent, hvězda tarantinovského filmu Inglourious Basterds, hvězdy Marvel Universa Don Cheadle a Tessa Thompson, která je letos navíc porotkyní festivalu společně s Rocío Muñoz, nebo Regé-Jean Page. Dorazili také modelky Alessandra Ambrosio a Barbara Palvin s partnerem Dylanem Sprousem a dokonce legendární designér Christian Louboutin. Druhý den pak na premiéru filmu Tár přijela do Benátek i Cate Blanchett

V nadcházejících dnech se nejspíš množství hvězd na červeném koberci ještě rozroste. V tuto chvíli svou účast již potvrdili Timothée Chalamet – hvězda soutěžního snímku Bones And All, Colin Farrell za film Banshees of Inisherin, Laura Dern a Vanessa Kirby za film The Son nebo také Christoph Waltz, Willem Dafoe a Bill Nighy. Nejvíce se ale fanoušci těší na setkání s hlavními herci filmu Don't Worry Darling, v rámci kterého by měla dorazit jak sama režisérka snímku Olivia Wilde, tak jeho hlavní hvězdy – Florence Pugh, Harry Styles a Chris Pine. Potvrzené zatím nejsou Penelopé Cruz, představitelka Marilyn Monroe ve filmu Blonde Ana de Armas ani hlavní hrdinka soutěžního snímku The Eternal Daughter Tilda Swinton.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu