Oslavenci týdne: Co ještě nevíte o Kate Moss nebo Zooey Deschanel?

Pro zvládnutí role Grinche najali producenti filmu mentora ze CIA a nebýt Kevina Costnera, kultovní film The Bodyguard by nikdy nevznikl.
Alice Filatova
——
16. ledna 2023

Foto: Getty Images

Kate Moss
16. ledna 1974

Jedna z nejslavnějších modelek se své profesi stále aktivně věnuje – koncem roku se objevila v resort kampani Marca Jacobse, na masivních Mary-Jane platformách a s růžovými vlasy. Vloni se také přidala k mnohým kolegům z showbusinessu, kteří se rozhodli založit svou značku. Cosmoss se orientuje na wellness, péči o pleť a také šperky. 

Fun fact: Slavná kampaň spodního prádla Calvin Klein, kde se objevila po boku Marka Wahlberga, byla původně nabídnuta francouzské herečce a zpěvačce Vanesse Paradis – bývalé partnerce Johnnyho Deppa a matce Lily Rose Depp. Ta však nabídku nepřijala, a tak job snů získala Kate Moss.

Jim Carrey
17. leden 1962

Herec v posledních letech výrazně zjemnil tempo, a za posledních několik let se objevil pouze v několika málo projektech – jedním z nich byl i Sonic the Hedgehog 2. Ve svém interview na konci loňského roku prohlásil, že se nejspíš chystá do kariérního důchodu – milovaného komika a herce totiž provází řada příhod, která stále více ochlazuje jeho vztahy k Hollywoodu. Po velmi nepovedeném pokračování kultovního filmu Dumb and Dumber, kritice producentů snímku Kick Ass 2 za neochotu promovat film (jehož premiéra podle herce přišla až moc brzo po tragédii Sandy Hook), silné kritice Willa Smithe za jeho fyzické napadení Chrise Rocka na Oscarech a za projevení nekonvenčního názoru na covid se Carrey zkrátka stal neoficiální personou non grata. Nepochybně za jeho rozhodnutím stojí i psychické potíže, o které se otevřeně podělil s veřejností, ale i ztráta lásky ke svému povolání. 

Fun fact: Jednou z nejznámějších rolí byla pro herce jednoznačně ta ve filmu Grinch. Během natáčecích dnů však Carrey podle svých slov doslova procházel peklem, jekoliž make-up trval v průměru osm hodin a pokrýval všechny části jeho těla. „Bylo to, jako bych byl každý den pohřbíván zaživa.“ Myslel si, že ztrácí rozum, a jednou se zkrátka nedostavil na natáčení vůbec, jelikož to již nebyl schopen psychicky unést. Producent snímku se proto rozhodl najmout muže, který učí CIA agenty, jak vzdorovat mučení. Ten herci poradil kouřit co nejvíce cigaret, náhodně se mlátit do končetin a neustále měnit vzorec svého chování.

Zooey Deschanel
17. ledna 1980

Po velkém úspěchu seriálu New Girl a po několika „hlasových“ projektech se vrací na obrazovky coby herečka, a to v adaptaci velmi známé dětské knihy Harold and the Purple Crayon z roku 1955. Hlavní role se po boku Deschanel ujme i Zachary Levi – oba tito herci jsou známí svou vokální zdatností, což nám dodává naději, že se možná bude jednat o muzikál. Film je v přípravách již od roku 2021, a vloni bylo oznámeno, že se k němu připojí i brodwayská adaptace. 

Fun fact: Deschanel patří nepochybně k hollywoodské elitě – její sestrou je slavná Emily Deschanel, která dlouhých 12 let odhalovala vraždy coby forenzní antropoložka Temperance Brennan v seriálu Bones (Sběratelé kostí), založeném na knihách a životě Kathy Reichs. Jejich matkou je slavná herečka Mary Jo Deschanel, kterou si budou pamatovat fanoušci Twin Peaks nebo filmu Patriot. Jejich otec Caleb je slavný kameraman a šestinásobný nominant na Oscara, který natočil klasiky jako The Passion of the Christ (Umučení Krista), Patriot, National Treasure (Lovci pokladů), The Spiderwick Chronicles (Kronika rodu Spiderwicku) nebo Anna and the King (Anna a Král).

Kevin Costner
18. ledna 1955

Americký herec byl před několika dny oceněn soškou Golden Globe za roli v seriálu Yellowstone. Seriál (v čele s Costnerovým hrdinou, Johnem Duttonem) na sebe upozornil především monologem Costnerova hrdiny, Johna Duttona – jednalo se o parafrázi řeči Teda Nugenta, lovce, aktivisty pro práva zvířat a velkého kritika veganství. V monologu Costner odsuzuje aktivisty za dvojí standardy, kdy na jednu stranu bojují za práva skotu, a na druhou stranu zcela ignorují vyhlazování celých ekosystémů pro sklizeň obilovin. 

Fun fact: Jednou z největších rolí herce je jednoznačně The Bodyguard po boku Whitney Houston. Scénárista Lawrence Kasdan napsal první draft již v roce 1975, přičemž hlavní role měly původně připadnout Dianě Ross a Stevu McQueenovi. Po sedmašedesáti odmítnutích režiséry a producenty se iniciativy chopil Costner – tehdy čerstvě oceněný Oscarem za Dances with Wolves (Tanec s vlky). Již od začátku trval na tom, aby hlavní hrdinku ztvárnila Whitney Houston, a dokonce pro ni vybral i píseň, která se stala absolutní klasikou v podání zpěvačky – I Will Always Love You, kterou složila Dolly Parton. Tím začalo dlouholeté přátelství Costnera a Houston, které vydrželo až do předčasné smrti zpěvačky v roce 2012.

Evan Peters
20. ledna 1987

I tento americký herec byl před pár dny oceněn soškou Golden Globe, a to za svou roli sériového vraha Jeffreyho Dahmera v netflixovém miniseriálu Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story. Za svůj skvělý herecký výkon byl však pozůstalým jedné z obětí kritizován, jelikož ten na svém twitterovém účtu napsal, že seriál způsobil „retraumatizující“ zážitek pro rodinu. Kritika tak nejspíš byla namířena na Netflix a tvůrce seriálu, avšak bohužel veškerou negaci sklidil Peters. 

Fun fact: Herec má jedno velmi praktické (avšak dnes již ne tak populární) hobby, mimochodem stejné, jako Raf Simons. Miluje pletení. S aktuálním vytížením se mu již bohužel nevěnuje tak aktivně, ale rád by se k nemu vrátil.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu