OSLAVENCI TÝDNE: CO JEŠTĚ NEVÍTE O JAMIEM DORNANOVI ČI ADELE?

Dwayna Johnsona na střední škole podezřívali z toho, že je policista v utajení a Henry Cavill má fotky s obřími netopýry.
Linda Svobodová
——
1. května 2023

Getty Images

Jamie Dornan

1. května 1982

Herec Jamie Dornan je neodmyslitelně spjatý s filmovou adaptací erotického románu Fifty Shades (Padesát odstínů), kde ztvárnil postavu miliardáře Christiana Greye po boku herečky Dakoty Johnson. V odlišné roli jsme ho pak mohli spatřit ve válečném dramatu A Private War v hlavní roli s Rosamund Pike. Co ale můžeme považovat za jeho kariérní zlom, to je role v irském dramatickém seriálu The Fall, ve kterém hrál sériového vraha Paula Spectora. Mimo jiné Dornan dělal modela pro značky jako Calvin Klein, Dior nebo Armani. Letos ho uvidíme v thrilleru Heart of Stone s Gal Gadot a v mysteriózním snímku A Haunting in Venice založeném na motivech knižní předlohy Hallowe'en Party od spisovatelky Agathy Christie.

Fun fact: Někteří herci se na své role připravují i měsíce, aby se dostali do požadované formy. Dornan měl však na roli Christiana Greye pouhé čtyři týdny! Naštěstí byl už před castingem ve skvělé kondici, takže mu příprava netrvala  dlouho.

Dwayne Johnson

2. května 1972

Amerického herce Dwayna Johnsona můžete znát také pod přezdívkou The Rock či díky jeho familiárnímu vzhledu. Johnson se totiž neřadí mezi tuctové herce a jeho mohutná svalnatá postava zaručila, že si jej je rozhodně snadné zapamatovat. Komu by totiž neutkvěla v paměti jeho role Dr. Smoldera Bravestona v dobrodružném snímku Jumanji: Welcome to the Jungle (Jumanji: Vítejte v džungli), v akčňáku Black Adam a Red Notice nebo jeho ztvárnění Luka Hobbse ve franšíze Fast & Furious (Rychle a zběsile). Letos ho pak uvidíme v připravovaném snímku Red One spolu s hercem Chrisem Evansem. V nadcházejících letech ho ale budeme vídat častěji, jelikož by se měl objevit v připravovaném snímku Doc Savage, v dobrodružné komedii Big Trouble in Little China a spekuluje se také o pokračování Red Notice a Jungle Cruise!

Fun fact: Na střední škole si spolužáci o Johnsonovi mysleli, že je tajný policista, a ne student. Není to však žádné překvapení, protože The Rock nevypadal zrovna jako průměrný teenager. A právě kvůli jeho impozantní postavě a strašidelnému knírku ho spolužáci podezřívali…

Henry Cavill

5. května 1983

Podíváme-li se na britského herce Henryho Cavilla, tak si jeho tvář neodmyslitelně spojíme s postavou Clarka Kenta v komiksovém příběhu od DC Comics Superman. Cesta za touto rolí byla ovšem přinejmenším trnitá, jelikož prvně byl do role Supermana v roce 2004 přeobsazen Brandon Routh a roli získal až o 7 let později. Mezi jeho další role patří také ta ve snímku The Man from U.N.C.L.E. (Krycí jméno U.N.C.L.E.), hlavní role Thésea v mytologickém filmu Válka Bohů nebo postava Zaklíče z fantasy seriálu běžícího na Netflixu. I přesto, že Cavill opět diváky přesvědčil o tom, že právem patří do herecké branže, jeho postava Geralt z Rivie byla (opět) přeobsazena a novým „zaklínačem“ bude Liam Hemsworth. Cavillovy herecké výkony ovšem uvidíme i v budoucnu, a to ve špionážním snímku Argylle nebo v akčním dramatu The Ministry of Ungentlemanly Warfare či v romantickém snímku The Rosie Project.

Fun fact: Cavill pravidelně vede kampaně a shromažďuje finanční prostředky pro nadaci Trust. Má dokonce vlastní stránky věnované právě ochraně divoké přírody, a to s názvem CavillConservation.com, kde se „můžete připojit k jeho gorilí rodině“ nebo si prohlédnout i fotografie, na kterých pózuje s obřími netopýry.

Adele

5. května 1988

Zpěvačka a skladatelka Adele si za celou svoji hudební kariéru připsala pěknou řádku ocenění včetně ceny Grammy za svůj výkon ve skladbě Easy On Me. I přesto, že Adele slíbila, že nebude plakat, děkovnou řeč uzavřela dojatá se slovy: „I fucking love you“.  Právě onen vítězný song patří mezi skladby na jejím posledním albu 30, které vyšlo v listopadu roku 2021. Její druhé album, 21, které bylo vydáno v roce 2011, se stalo nejprodávanějším albem 21. století s prodejem přes 31 milionů kopií. Adele má ve svém repertoáru ovšem celou řadu dalších hitů, jako je Rolling In The Deep, Someone Like You, Hello či Set Fire To The Rain. Úspěchu se těšila i ve filmové branži, když složila soundtrack Skyfall, Alive (The 5th Wave) či již zmiňovanou skladbu Rolling In The Deep (I Am Number Four).

Fun fact: Po absolvování Brit School nahrála Adele čtyři písně, které její kamarádka zveřejnila na Myspace. Po nějaké době ji kontaktoval hledač talentů z XL Recording, ale Adele si myslela, že se jedná o podvod, a tak ji na první schůzku doprovodil její kamarád.

George Clooney

6. května 1961

Oscarový herec George Clooney se vyjma toho, že se opakovaně objevuje na seznamech nejkrásnějších celebrit, vyznamenal během své herecké kariéry celou řadou známých filmových rolí. Například ta v seriálu ER (Pohotovost), kde hrál doktora Douglase Rosse, mu vynesla dvě nominace na cenu Emmy a Golden Globe. Mezi jeho další velmi známé role patří i ta, kde ztvárnil postavu Dannyho Oceana v komedii Ocean's Eleven (Dannyho parťáci), ve které hrála i herečka Julia Roberts či Brad Pitt, a dále i horor From Dusk Till Dawn (Od soumraku do úsvitu) z dílny Quentina Tarantina. Nelze ovšem nezmínit také drama Michael Clayton či The Ides of March (Den zrady) nebo také komedii Up in the Air (Lítám v tom). V nadcházejícím snímku Wolves by se pak měl Clooney opět setkat s Bradem Pittem, přičemž snímek má pod křídlem režisér Jon Watts, který je autorem posledních tří snímků o Spider-Manovi.

Fun fact: Clooney měl neobvyklého mazlíčka, a tím bylo prase jménem Max, kterému bylo osmnáct let. „Byl to tak starý vepř, jakého veterináři ještě neviděli. Byl jsem opravdu překvapený, protože byl velkou součástí mého života,“ uvedl herec.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu