OSLAVENCI TÝDNE: CO JEŠTĚ NEVÍTE O CILLIANU MURPHYM ČI LILY-ROSE DEPP?

Seriálová postava Brianne Howey měla stejné dětství jako sama herečka a Helena Bonham Carter se ve snímku Fight Club sžila (až moc) se svojí postavou Marly.
Linda Svobodová
——
22. května 2023

Getty Images

Brianne Howey

24. května 1989

Kalifornskou rodačku Brianne Howey jsme mohli naposledy spatřit v seriálu Ginny a Georgia, kde se v druhé sérii připravovala na svatbu s Paulem, ale zároveň bojovala i se svou dcerou Ginny, která prochází těžkým obdobím. Mezi dalšími známými seriály a filmy, ve kterých si Howey zahrála, je také I’m Dying Up Here (K smrti trapný), The Passage (Smrtící virus) nebo snímek Time Trap (Zajatci času), během něhož se vypravila do jeskyně hledat ztraceného profesora. V budoucnu si Howey zahraje ve filmu Dear Santa spolu s Jackem Blackem a minulý týden oznámila novinku, že se chystá třetí a čtvrtá série seriálu Ginny a Georgia!

Fun fact: Howey se do role Georgii adaptovala velmi rychle, jelikož život její postavy korespondoval s jejím skutečným životem v dětství. Herečku totiž vychovávala sama její velmi mladá matka, takže se Howey dokázala vcítit do komplikovaného vztahu s dcerou Ginny.

Cillian Murphy

25. května 1976

Irský herec Cillian Murphy se bezesporu řadí mezi áčkové hollywoodské herce. Murphy si zahrál například ve snímku 28 Days Later (28 dní poté), Sunshine spolu s Chrisem Evansem, ve sci-fi snímku Inception (Počátek) s Leonardem DiCapriem, v historickém dramatu Dunkerk či Anthropoid či v Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu). Letos herce uvidíme v očekávaném dramatu Oppenheimer s crème de la crème Hollywoodu a v budoucnu i ve Small Things Like These či ve snímku 28 Months Later (28 měsíců poté).

Fun fact: Murphy uvedl, že záměrně vede životní styl, který nezajímá bulvár: „Nevyvolal jsem žádnou kontroverzi, nechodím se opíjet a nepadám k zemi.“

Helena Bonham Carter

26. května 1966

Anglickou herečku Helenu Bonham Carter můžeme znát především jako Bellatrix Lestrange, Smrtijeda ze série filmů o Harrym Potterovi. Spatřit jsme ji mohli ovšem už dříve, a to například v kultovním snímku Fight Club, kde ztvárnila roli Marly Singer, nebo dále ve Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (Ďábelský holič z Fleet Street) či v The King's Speech (Králova řeč). Nedávno se pak ukázala jako nezvěstná matka v mysteriózním dramatu Enola Holmes, které se loni dočkalo pokračování. Letos herečku uvidíme ve filmu One Life mapující záchranu stovky dětí před nacismem sirem Nicholasem Wintonem, romantickém film Four Letters of Love či propůjčí svůj hlas postavě ve filmu The Land of Sometimes.

Fun fact: Carter se natolik sžila se svojí postavou Marly ve filmu Fight Club, že požádala maskérku, aby ji nalíčila levou rukou. Herečka totiž věřila, že je Marla tak zanedbaná a ke všemu lhostejná, že se nedokáže ani úhledně nalíčit.

Lily-Rose Depp

27. května 1999

Dcera herce Johnnyho Deppa a francouzské zpěvačky a herečky Vanessy Paradis se držela ve šlépějích své rodiny a zůstala v herecké branži. Svou hereckou kariéru zahájila v roce 2014, a to ve snímku Tusk (Mroží muž), v němž hrál i její otec. Větší roli dostala v jeho volném pokračování s názvem Yoga Hosers. Za roli Isadory Duncan v biografickém historickém filmu La Danseuse pak získala i dvě nominace na cenu César. Letos se pak ukáže ve snímku zachycujícím odvrácenou stranu L. A. spolu s The Weekndem, který si zahrál záhadného majitele klubu, nebo ve filmu The Governesses.

Fun fact: Mnoho celebrit má své kmotry a není raritou, že se stávají tzv. „godparents“ jiných hvězd. Jinak tomu nebylo ani u Lily, jejíž kmotr je Marilyn Manson. Rockový zpěvák a Johnny Depp jsou totiž blízcí přátelé a mají dokonce i stejné tetování!

Joseph Fiennes

27. května 1970

Herce Josepha Fiennese můžeme znát především díky jeho roli Williama Shakespeara ve snímku Shakespeare in Love (Zamilovaný Shakespeare) z roku 1998. Podobného žánru se držel i u dalšího filmu, kterým bylo historické drama Elizabeth (Královna Alžběta) či o šest let později snímek The Merchant of Venice (Kupec Benátský). Postupem let pak herec přesedlal i na válečnou tematiku, kdy hrál například ve filmu Enemy at the Gates (Nepřítel před branami) či The Great Raid. Letos jsme ho mohli vidět v čerstvé novince The Mother s Jennifer Lopez, kde hrál postavu Adriana.

Fun fact: Fiennes prošel kvůli roli ve válečném snímku The Great Raid (Velký nájezd) úctyhodnou proměnou. Aby ztvárnil válečného zajatce, musel herec během krátké doby zhubnout 21 kg, čehož dosáhl dodržováním přísné diety a cvičebního režimu, který zahrnoval běh a posilování.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu