Oslavenci tohoto týdne – co ještě nevíte o Jennifer Lawrence nebo Austinu Butlerovi?

Madonna je rekordmanka v rámci nejhorších hereckých výkonů a otec Taika Waititi byl zakladatelem gangu.
Oli Egler
——
15. srpna 2022

Foto: Profimedia

Jennifer Lawrence
15. srpna 1990

Americká herečka se v dubnu tohoto roku stala maminkou. Byť se nechala slyšet, že svůj osobní život chce držet v co největším soukromí, moderátorce Ellen DeGeneres se omylem podařilo vyzradit, že herečku často vídá s „ním“ v náručí.  Lawrence se takřka ihned po porodu vrátila do práce, a už nyní má nabito s novými projekty. Je mezi nimi například film Bad Blood pojednávající o (ne)úspěšné podnikatelce Elizabeth Holmes, kterou již v rámci HULU seriálu The Dropout ztvárnila Amanda Seyfried. Dalším velmi slibným projektem, na kterém se již oficiálně pracuje, je snímek Mob Girl, kde si zahraje matku žijící v newyorské čtvrti Lower East Side, která se stane mafiánskou informátorkou pro FBI. Objeví se tu po boku představitele Prince Charlese z The Crown – Joshe O'Connora. 

Fun fact: Předtím, než se stala herečkou, se zkoušela prosadit ve fotomodelingu. Účastnila se skupinového focení sportovního dne na pláži pro Abercrombie & Fitch, ale po spuštění kampaně si všimla, že na snímcích není vidět. Na e-mail s dotazem, proč se její fotografie nedostaly do výběru, jí byly bez jediného slova snímky obratem zaslány. Zatímco jiné dívky se snažily vypadat hezky během hraní fotbalu, Lawrence byla rudá v obličeji, kapal z ní pot a na každé fotografii měla bojový výraz, který děsil všechny ostatní.

Madonna
16. srpna 1958

Krom toho, že Madonna letos vydala novou desku remixů svých songů, se také konečně rozhodla natočit film o svém životě. Dlouho se spekulovalo, kdo si královnu popu zahraje – na seznamu byla jména Florence Pugh (Black Widow), Alexa Demie (Euphoria) i Odessy Young (The Staircase). Podle posledních zpráv je však finálně rozhodnuto o Julii Garner, kterou si budeme pamatovat ze seriálů Ozark nebo Inventing Anna. Bude se očividně jednat o čistě dámskou jízdu – Madonna totiž pro film najímá skoro výlučně ženské tvůrkyně. Na scénáři má pracovat Diablo Cody (Juno, Jennifer's body) a scenáristka Erin Cressida Wilson (Secretary, The Girl on the Train), produkce se ujme Amy Pascal (Venom, Spider-Man: No Way Home). 

Fun fact: Mezi ženami je Madonna absolutní rekordmankou v rámci výher ocenění Zlatá malina nebo tzv. Razzie. Jedná se o opak Oscarů, kdy se udělují ceny za nejhorší hollywoodské výkony daného roku. Získala celkem šest nominací, z čehož cenu vyhrála pětkrát.

Taika Waititi
16. srpna 1975

Novozélandský režisér má za sebou letos velkou premiéru filmu Thor: Love and Thunder, na který se fanoušci Marvelu těšili několik let. Film však nedostal vůbec pozitivní hodnocení, a tak jedinou naději představuje jeho budoucí projekt Star Wars, který zatím nedostal ani datum premiéry, ani název. Waititi si také letos v srpnu řekl „ano“ se zpěvačkou Ritou Orou. Svatba sice proběhla v utajení, ale fanoušci si všimli takřka identických stříbrných prstenů, které zdobí prsteníčky obou. #Congratulations

Fun fact: Waititi nedávno prozradil, že jeho otec byl členem motorkářského gangu. „Byl dokonce jedním ze zakládajících členů tzv. Satanových otroků,“ svěřil se v rozhovoru režisér.

Austin Butler
17. srpna 1991

Z amerického herce se během posledních tří let stala hvězda světových rozměrů. Filmy Once Upon A Time In Hollywood a Elvis přinesly herci raketový vzlet, který se zdá být teprve na začátku. Už je totiž potvrzeno několik projektů do budoucna. V Dune: Part Two si zahraje Feyda-Rautha Harkonnena, kterého v roce 1984 ztvárnil zpěvák Sting, a v The Bikeriders jej uvidíme po boku Toma Hardyho coby člena motorkářského klubu.

Fun fact: Butler se v roce 2018 objevil spolu s Denzelem Washingtonem v populárním představení Eugena O'Neilla The Iceman Cometh. Právě tato práce na Broadwayi prý Butlerovi pomohla získat roli Elvise. Kvůli ní musel navíc rok před natáčením pilně pracovat na svém hlase společně s hlasovým koučem, aby dosáhl dokonalé podoby s králem rock'n'rollu.

Amy Adams
20. srpna 1974

Hvězda filmu Arrival letos představí novinku, na kterou se těší jak malí, tak velcí diváci. Po patnácti letech se vrátí coby představitelka Giselle, a to tentokrát v pohádce „Disenchanted“, která opět spojí všechny původní představitele dohromady. Krom toho navíc chystá i miniseriál Kings of America pojednávající o třech vlivných žen, jejichž životy byly neoddělitelně spjaty s největší společností na světě – Wallmartem. 

Fun fact: Film Enchanted se stal nesmírně populární romantickou komedií nejen mezi dospělými, ale hlavně u nejmladšího publika. Amy Adams tak byla velice často na ulici zastavována dětmi, které umíraly touhou se s ní vyfotit. Často se však stávalo, že svou hrdinku potkávaly nenalíčenou a ve velmi nereprezentativním stavu, což byl naprostý opak toho, jak ji znaly z filmu. Na otázku, proč tak vypadá, proto vždy raději odpovídala: „Jsem v přestrojení, abych se skryla před zlou čarodějnicí.“ Prý dětem nikdy neměla to srdce říct, že to vše je jen pohádka a že se právě dívají do tváře realitě.

Andrew Garfield 
20. srpna 1983

Během loňského roku se herec představil v celkem třech obrovských projektech – The Eyes of Tammy Faye, fantastickém muzikálu Tick, Tick... Boom!, a hlavně si zopakoval svou roli Spidermana v pokračování No Way Home. Krom nejnovějšího seriálu Under the Banner of Heaven, který je již nyní dostupný českým divákům na platformě Disney+, se ale chystá o něco větší trhák. Herec má totiž v připravovaném bioptickém seriálu ztvárnit známého britského podnikatele a jednoho z nejbohatších mužů planety, Richarda Bransona. #StayTuned 

Fun fact: Andrew Garfield je znám svým smyslem pro humor, a proto se jeho usazení vedle známého šprýmaře Ryana Reynoldse organizátorům Zlatých glóbů v roce 2017 opravdu povedlo. Herci se domluvili, že pokud cenu během večera získá nominovaný Reynolds, bude vtipné, když herec místo své ženy políbí Garfielda. Byť cena nakonec skončila v rukou Ryana Goslinga, herci si řekli, že to vlastně vůbec nevadí. Komický moment se stal hlavním tématem celého roku a rozhodně se zapsal do „The best of Golden Globes“.

Coco Chanel 
19. srpna 1883

Zřejmě nejznámější světová návrhářka by letos oslavila 139. narozeniny. Její život byl plný záhad a tajemství, ale i mnoha velmi šťastných známostí, které jí pomohly vytvořit a udržet svou značku na vrcholu i během války. Kontroverzní, a přitom stále populární historická postava se velice brzy dočká nové představitelky – Juliette Binoche (Chocolat). Chystaný seriál The New Look má divákům přiblížit život Christiana Diora a Coco Chanel právě v době 2. světové války.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu