Lvi a Panny týdne: Co ještě nevíte o Blake Lively nebo Timu Burtonovi?

Chris Pine se touží stát Sinatrou a Tomu Fordovi se v módní branži říká „Král sexu“.
Oli Egler
——
22. srpna 2022

Foto: Profimedia

Dua Lipa
22. srpna 1995

Zpěvačka momentálně cestuje po celém světě v rámci svého Future Nostalgia Tour, které ukončí až letos v listopadu. V polovině letošního roku šla navíc do prodeje její nejnovější kolaborace se značkou Puma. Po úspěchu černých tenisek na platformě s názvem Mayze Flutur se druhý drop nesl v o něco silnějším retro stylu – stříbrné Cell King s fialovým prošíváním nás vizuálně vrátily do 90. let, kdy byly právě metalické a holografické tenisky (většinou na platformě) velmi populární. 

Fun fact: „Fanoušci“ v minulosti zpěvačku kritizovali za její taneční kreace. Místo toho, aby se urážela, si naopak vzala jejich kritiku k srdci a soustředila se na zlepšení svých tanečních schopností. #YouGoGirl!

Marc Bohan
22. srpna 1926

Bývalý kreativní ředitel domu Dior letos oslaví 96. narozeniny. Bohan nastoupil na pozici v roce 1960 místo Yves Saint Laurenta a coby kreativní ředitel v domě setrval skoro tři dekády, až do roku 1989. Jeho rekord zatím nepřekonal nikdo. Mezi jeho klientkami byly Jackie Kennedy i monacké princezny – navrhoval jak denní garderobu pro Grace Kelly, tak svatební šaty pro její dceru. 

Fun fact: Jackie Kennedy natolik milovala Bohanovy návrhy, že je nechala adaptovat do tvorby svého dvorního návrháře Olega Cassini. Kennedy milovala francouzskou módu, ale coby první dáma Ameriky měla raději nosit lokální návrháře.

Blake Lively
25. srpna 1987

Jedna z nejstylovějších hollywoodských hereček se konečně letos dočkala role hostitelky Met Gala. Svými šaty v rámci akce vzdala hold Soše Svobody – největšímu symbolu Ameriky. Svou roli ten večer sdílela s dramatikem a textařem Lin-Manuelem Mirandou, autorem jednoho z nejúspěšnějších muzikálů Hamilton. S ním, Diane Keaton a Richardem Gerem nyní chystá film „The Making Of“. Dlouholetí manželé se rozhodnou natočit film o příběhu své lásky, do nějž obsadí příliš emotivní herce, kteří mají ztvárnit jejich mladší já. Bohužel v době, kdy začíná natáčení, se jejich bájné manželství rozpadá.

Fun fact: Blake Lively je zřejmě jediná herečka v celém Hollywoodu, která nemá stylistu. Módu miluje, zajímá se o ni a je velice často viděna v prvních řadách na přehlídkách fashion weeků. V rámci jednoho z interview dokonce řekla, že jejím oblíbeným návrhářem je Michael Kors. My však od premiéry filmu „A Simple Favour“ víme, že jí nejvíce sluší Ralph Lauren.

Elizabeth Debicki
24. srpna 1990

Kariéra této herečky vyletěla rapidně vzhůru poté, co si zahrála ve filmu Guye Ritchieho Men from U.N.C.L.E. Od té doby následovaly Guardians of the Galaxy a také Tenet. Letos se celý svět těší na herečku v seriálu The Crown, kde má ztvárnit princeznu Dianu v rámci první poloviny 90. let. A pokud patříte mezi milovníky architektury, bude vás zajímat i její nadcházející projekt Farnsworth House. Ten bude pojednávat o tvůrčím a citovém propletení legendárního architekta Miese Van der Rohe a jeho klientky Dr. Edith Farnsworth v roce 1947, jehož výsledkem byl první skleněný dům. Od pracovního vztahu přes milenecký až po úhlavní nepřátelství končící u soudu. 

Fun fact: Oba rodiče herečky jsou profesionální tanečníci baletu. Sama balet studovala dlouhá léta předtím, než se rozhodla pro divadlo. Její dokonalé držení těla i ladné pohyby jsou tak výsledkem baletní průpravy a dobrých genů.

Tim Burton
25. srpna 1958

Po několikaleté odmlce se režisér temných pohádek pro dospělé vrací s novým projektem, který před několika dny zaplavil celý internet – již na podzim (a zřejmě také blízko k Halloweenu) Netflix představí seriál Wednesday, spin-off hrdinky z Adamsovy rodiny, kterou si nejlépe pamatujeme v podání Christiny Ricci z let 1991 a 1993. Mimochodem, Ricci se v seriálu také objeví! Ortodoxní fanoušci Burtona se ale o něco více těší na pokračování dnes již kultovního filmu Beetlejuice z roku 1988 s Michaelem Keatonem a Winonou Ryder. #SpoilerAlert – bude tam i Johnny Depp! 

Fun fact: Burton má zkrátka kolem sebe neuvěřitelnou auru, kterou všechny přitahuje. Marku Wahlbergovi stačilo s režisérem strávit pět minut, aby kývnul na roli ve filmu The Planet of Apes. Musel kvůli tomu odmítnout roli Linuse ve filmu Ocean's Eleven, která připadla Mattu Damonovi. Winona Ryder zas odmítla roli ve filmu The Godfather III., aby si zahrála v Edward Scissorhands. K tomu ji přesvědčil i kolega Johnny Depp, s nímž při natáčení začala chodit.

Chris Pine 
26. srpna 1980

Všichni s nedočkavostí odpočítávají dny zbývající do premiéry filmu Don't Worry Darling, kde se Pine objeví coby zakladatel experimentálního městečka Victory. V rámci nadcházejících let však chystá spoustu dalších fascinujících projektů. Mileniálové určitě budou pamatovat hru Dračí doupě, která v příštím roce dostane svou filmovou podobu s názvem Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves. Pine si zde zahraje s Regé-Jeanem Pagem nebo Hughem Grantem. Ztvární také „nejdůvěryhodnějšího Američana“, reportéra Waltera Cronkite sledujícího atentát na J. F. Kennedyho, po boku Marka Ruffala. Největší radost ale budou mít fanoušci Star Treku – plánuje se totiž další pokračování se všemi původními herci. 

Fun fact: Pine je velmi dobrý zpěvák. Převědčit jsme se o tom mohli již v rámci muzikálu Into The Woods. O dva roky později nazpíval duet s Barbarou Streisand pro její nové album a prý se pokusil o imitaci Franka Sinatry, který je jeho vzorem. Podle herce se jedná o roli jeho snů, a kdyby mu byla nabídnuta, neváhal by podle interview ani vteřinu.

Tom Ford
27. srpna 1961

Jednomu z nejvýznamnějších amerických (ba i světových) módních návrhářů se letos vzdal hold v rámci výstavy v Metropolitním muzeu In America: An Anthology of Fashion. Krom toho je ale i skvělým filmařem, který má na kontě filmy A Single Man a Nocturnal Animals, které získaly nejen velmi pozitivní hodnocení i od těch nejobávanějších kritiků, ale také vyhrály prestižní ceny. 

Fun fact: Fordovi se v módní branži často říká Král sexu. V rámci práce pro Gucci (coby kreativní ředitel od roku 1994) totiž z domu udělal doslova nejvíc sexy značku vůbec. Jeho kampaně byly explicitní a na vkus některých až moc vulgární. Značku to však pomohlo vrátit zpět na světový piedestal vítězů. Těsně před jeho nástupem byl Gucci skoro na pokraji bankrotu, o rok později vyrostly prodeje o 90 % a na konci dekády měl brand hodnotu několika miliard.

David Fincher 
28. srpna 1962

Režisér kultovních filmů jako Seven, Fight club nebo The Curious Case of Benjamin Button mnohé fanoušky zklamal tím, že vyvrátil zvěsti o možném pokračování svého seriálu Mindhunter na Netflixu. Vypadá to, že se jako režisér stahuje víc a víc do pozadí a snaží se působit stále více jako producent. V rámci nadcházejících projektů se tak můžeme těšit na snímek The Killer v hlavní roli s Michaelem Fassbenderem. Film bude pojednávat o nájemném vrahovi, který se začíná psychicky hroutit, protože se v něm probouzí svědomí, přestože klienti stále vyžadují jeho služby. 

Fun fact: Fincher je absolutní perfekcionista, a někdy trvá i na 70 natočeních té samé scény, dokud nedostane perfektní výsledek. Vše musí být navíc autentické, a proto strávil se svým týmem dlouhých 18 měsíců vyšetřováním a studováním policejních spisů v rámci přípravy filmu Zodiac. A pamatujete si scénu z filmu Sedm, kdy se policie dostane do bytu sériového vraha Johna Doe, kde najde desítky až stovky deníků ručně popsaných miniaturním písmem? To je také vše opravdové. Štáb nad jejich výrobou strávil dva měsíce a 15 000 dolarů!

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu