Heidi Klum: Miluji život a všechno, co v něm přichází

Ikona Heidi Klum dnes slaví narozeniny. Pojďte si s námi při té příležitosti připomenout rozhovor, jenž se udál loni těsně před vypuknutím pandemie a ve kterém nám například prozradila více o přátelství s Timem Gunnem, jak naslouchat svým dětem nebo jaké má sny. Navíc si můžete prohlédnout celý editorial z kouzelného Los Angeles focený exkluzivně pro Harper's Bazaar.
Nora Grundová
——
1. června 2021

Foto: Kristian Schuller

Heidi Klum je stále krásná, optimistická a v jednom kole. Po životní kariéře supermodelky a šestnácti letech moderování reality show Project Runway vytvořila s Timem Gunnem, americkým módním konzultantem, moderátorem a hercem, přímo pro Amazon Prime Video pořad Making The Cut, jehož první řada měla premiéru minulý rok v březnu. Dnes tato úspěšná žena slaví krásné 48. narozeniny. Při té příležitosti si pojďme připomenout rozhovor, který nám poskytla před rokem, těsně než vypukla pandemie, při focení exkluzivního editorialu pro Harper's Bazaar ve městě andělů Los Angeles, jehož se ujal talentovaný fotograf Kristian Schuller. 

Jak vzniklo vaše přátelství s Timem Gunnem? 

S Timem se známe přes sedmnáct let. Společně jsme pracovali na šestnácti ročnících Project Runway a velmi jsme se spřátelili. Věděla jsem, že když budu chtít změnit práci, mým největším přáním bude, aby ji Tim změnil se mnou, a společně jsme vytvořili to, co jsme vždycky chtěli. Díkybohu to udělal! Naše společné putování po různých televizních společnostech a nabízení show bylo docela zajímavé, stejně jako sestavování pracovního týmu. 

Co dnes nejvíc mladí designéři potřebují, aby ve světě módního byznysu uspěli?

Kreativitu a přizpůsobivost. Tenhle průmysl se neustále mění, ať už jsou trendy barevná schémata, nebo velikosti.

Šestnáct let jste moderovala Project Runway. Jak vás to působení v show za tu dobu změnilo?

Project Runway byl velký úspěch. Říct, že jsme dokázali šestnáct ročníků, je úžasné. Jsem na tu show nesmírně pyšná a v mém srdci bude mít vždy svoje místo. Dokázali jsme upozornit na talenty a pomoci odstartovat kariéru tolika návrhářům. Naučila jsem se hodně o televizním průmyslu, především všechny plusy a minusy soutěžních show. Naše práce připravila cestu spoustě soutěží a pořadů podobných tomu našemu a zároveň vybudovala základ pro naši novou show Making The Cut.

Je některý z finalistů Project Runway blízký vašemu srdci, takže nadále sledujete jeho kariéru?

Samozřejmě! Moc ráda nosím a propaguji některé z jejich kolekcí.

Jak k módě přistupují vaše děti?

Věřím, že jsem vybavila děti vším k tomu, aby se staly plnokrevnými osobnostmi, takže se v klidu mohou vyjadřovat i svým oblékáním.

Jak byste se popsala jako matka?

Být matkou je neustálé učení se novému. Učím se za pochodu. Jak děti postupně rostou, každé se potýká s něčím jiným, typickým pro jeho věk. Klíčem k úspěšnému rodičovství je komunikace. Se svými dětmi hodně mluvím a věnuji péči vysvětlování, proč je něco dobré, nebo špatné, ale ze všeho nejdůležitější je, že je poslouchám. Chci, aby cítily, že za mnou mohou přijít s čímkoli.

Co bychom měli učit naše dcery i syny v 21. století?

Aby byli laskaví.

Kde vedete hraniční čáru mezi tím, co je vidět na sociálních médiích, a vaším soukromím?

Půvab sociálních médií spočívá v tom, že si o svém profilu rozhodujete jen vy, a jen vy rozhodujete, jak málo, nebo jak mnoho toho chcete odhalit.

Jak se změnil přístup k vašemu tělu v průběhu času?

Mám svobodomyslného ducha, miluji život a všechno, co v něm přichází. Když se mi něco nelíbí, snažím se to ze všech sil změnit, abych se cítila dobře ve vlastní kůži.

Máte nějaké sny, které nesouvisejí se světem módy nebo lifestylu?

Sním o tom, že s manželem budu moci sledovat, jak vyrůstají mé děti, jak se mění v dospělé lidi a zakládají vlastní rodiny.

Heidi Klum, přejeme všechno nejlepší! 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu