Exkluzivní backstage Elite Model Look 2022 – Q & A topmodel edition

Co nejraději nosí na catwalku a mimo něj Denisa Dvořáková, Michaela Hlaváčková nebo Bára Podzimková, a jaký je podle nich největší mýtus o modelkách?
Redakce Harper's Bazaar
——
31. srpna 2022

Foto: Benedikt Renč

Včera, 30. srpna se konalo světové finále 39. ročníku nejslavnější a nejprestižnější soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2022 ve Španělském sálu Pražského hradu. Celou backstage nás exkluzivně pro Harper's Bazaar provedla topmodelka Denisa Dvořáková, se kterou jsme mohli nahlédnout do příprav akce. Tam jsme také stihli vyzpovídat české a slovenské topmodelky a vyfotit několik VIP hostů.

Jaký je největší mýtus o modelkách, který není pravdivý? 

Eva Klímková: To, že se říká, že modelky nic nejí. Všechny mohu vyvést z omylu, jelikož jíme zdravě, ale jíme i nezdravě! 

Denisa Dvořáková: Existují dva, které mě vždycky dost naštvou, když slyším. Prvním je, že modelky nejí. Vůbec to není pravda, jelikož každý, kdo mě zná tak ví, že jím. Druhým je, že jsou modelky hloupé. Ve skutečnosti spousta modelek vystudovalo vysoké školy a jsou právničky nebo doktorky. Takže to je rozhodně stereotyp. 

Michaela Hlaváčková: Že nejí nebo jsou hloupé, to není vůbec pravda. 

Barbora Podzimková: Tak krom toho, že si všichni myslí, že jsou modelky pořád na dietách, tak si mnoho lidí myslí, že práce modelky je velmi „glamorous“, což není pravda. Byť občas bývají nějaké velmi krásné okamžiky, tak se většinou jedná o velkou dřinu, kterou lidé nevidí.  Katka Sokolová: Že modelky nejedí, to určitě není pravda!  

Katka Sokolová: Že modelky nejedí, to určitě není pravda!

Výrazná rtěnka nebo výrazné oči? 

Eva Klímková: Dřív to pro mě byly výrazné oči, ale teď preferuji výraznou rtěnku. 

Denisa Dvořáková: Za mě výrazné oči! 

Michaela Hlaváčková: Já bych si vybrala výrazné oči. 

Barbora Podzimková: Asi preferuji výraznou rtěnku.  

Katka Sokolová: Rozhodně výrazná rtěnka!

Jaká by byla vaše práce snů coby modelky?

Eva Klímková: Pro mě je to asi přehlídka pro módní dům Chanel.   

Denisa Dvořáková: Měla jsem to štěstí, že jsem šla už snad pro každou svou vysněnou značku. Ráda bych si ale někdy zopakovala Chanel.   

Michaela Hlaváčková: Přála bych si třeba jít přehlídku pro Toma Forda. 

Barbora Podzimková: Co se mi ještě nepovedlo a co bych šla moc ráda je přehlídka Versace. 

Katka Sokolová: Z přehlídek rozhodně Chanel, jelikož je to vždy neuvěřitelná show.

Co nosíte nejraději na catwalku a co mimo něj?

Eva Klímková: Na catwalku rozhodně haute couture – nádherné dlouhé róby, které si prostě neobléknu každý den. Mimo něj jedině džíny a Nike Jordan tenisky! To je moje uniforma.  

Denisa Dvořáková: Na catwalk jsou to za mě sexy šaty a podpatky, a doma jsou to pak tepláky.   

Michaela Hlaváčková: Ve volném čase nejraději nosím pohodlné, sportovní oblečení, a naopak na catwalku si to vynahradím – tam jsou to vždy unikátní, zajímavé kousky.

Barbora Podzimková: Na catwalku mám ráda opravdu všechno. Nemáme si jak vybrat, jelikož jsou nám jednotlivé kusy přiděleny. Vždy jsem si ale nejvíc užívala haute couture róby, které jsou ručně šité a švadleny, které na nich tráví desítky hodin je mají skoro jako své děti. Mimo catwalk pak zásadně co nejpohodlnější a nejjednodušší kusy, a jsem ráda, když nemusím řešit, co na sebe. 

Katka Sokolová: Když jsem na catwalku, tak cokoliv, jenom ne dlouhé šaty s vlečkou! Když jsem jednou šla přehlídku Josefa Klíra, tak se mi stalo, že jsem se šíleně zamotala do vlečky a málem jsem spadla! V civilu je to za mě určitě pohodlí a minimalismus – mám třeba moc ráda značku COS.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu