6 skincare tajemství Cindy Crawford

Chcete také vypadat stále tak krásně jako ikona Cindy Crawford?
Lucie Švábenská, Dana Parra
——
19. srpna 2021

Foto: Getty images

Americké modelce a celosvětové ikoně Cindy Carwford je 55 let a spokojeností a krásou jen září. Její pleť vypadá stejně svěže, jako když s kariérou teprve začínala. To dokazuje jak na svém Instagramu, tak v rámci profesionálního focení nebo na prestižních akcích, kde se často objevuje i se svou talentovanou a v modelingu také velice úspěšnou dcerou Kaiou Gerber. 

O její pleť se sice stará mnoho odborníků, ale sama Cindy si na péči o sebe dává velmi záležet. Potvrzuje to i její vlastní skincare řada Meaningful Beauty, kterou na trh uvedla s pomocí Dr. Jean Louis-Sebagh v roce 2005. 

Jak říká, nikdy není moc brzy, nebo moc pozdě na to, abyste se začali řádně starat o svou pleť. „Naučila jsem se, že péče o pleť je jako cvičení. Zacvičíte si jednou, rozdíl nevidíte. Jakmile se ale stane součástí vaší rutiny a cvičíte roky, rozdíl vidět je,“ říká Cindy. 

Jaká jsou beauty tajemství krásné Cindy Crawford? 

1. Péče zvenku i zevnitř

Krása není jen tak. Ano, produkty pomáhají, ale začít se musí jinde. Důležitá je strava, hydratace a také pohyb. Zapomínat se samozřejmě nesmí ani na dostatečný a kvalitní spánek. 

2. Skincare je investice

„Naučila jsem se, že pokud chci utratit peníze, tak to místo, kam je investovat, je má pleť. Takže na skincare a make-up produktech nikdy nešetřím. Ušetřit můžete například na řasence nebo lesku na rty, ale vše, co jde přímo na vaši pleť, si zasouží určitou investici,“ říká modelka. Mezi její oblíbené produkty patří By Terry Light-Expert Click Brush Liquid Foundation a lesk na rty Crème de la Mer.

3. Každé ráno používá sérum

Být v péči odborníků je vždy skvělé. Nejenže vám dodají potřebnou péči, ale zároveň vám poradí, jak se o pleť následně starat doma. Dr. Jean-Louis Sebagh naučil Cindy, že denní péče o pleť je o její ochraně, zato noční o její regeneraci. „Můj denní i noční beauty rituál obsahuje 3–5 produktů,“ řekla Cindy. Po čištění pleti vždy aplikuje sérum, někdy dokonce na ještě trochu vlhký obličej, protože má pocit, že se lépe vstřebá. Momentálně u ní vede sérum její vlastní značky, a to konkrétně Youth Activating Melon Serum, které obsahuje i kmenové buňky listů melounu či kyselinu hyaluronovou. 

4. Noční péče vždy zahrnuje retinol

Zatímco se její denní péče neobejde bez séra, ta noční zase bez retinolu. Vždy si tedy dává pozor na to, aby tuto složku, která napomáhá proti stárnutí pleti, její noční krém obsahoval. 

5. Není dne bez opalovacího krému

„Když mi bylo 19 let, tak jsem přišla na focení a nebylo možné zakrýt spálení od sluníčka. Od té doby není dne, kdy bych svou pleť nechránila,“ říká Cindy Crawford. 

6. Hedvábný povlak na polštář

Kdo ještě neobjevil kouzlo hedvábného povlaku na polštář, tak je právě nyní ten pravý čas. Potvrzuje to i Cindy, která na něj již také nedá dopustit. Žádné rozcuchané vlasy po ránu nebo otlačeniny na obličeji. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu