55. ročník KVIFF končí. Jak vše probíhalo, kdo vládl červenému koberci a kdo zářil v ulicích?

Právě dnes oficiálně končí Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Program byl pestrý a nenechalo si ho ujít mnoho známých tváří, včetně celosvětově úspěšných hvězd. Pojďte se s námi ohlédnout jak za děním festivalu, tak za jeho návštěvníky, červeným kobercem i ulicemi města a streetstylu v rámci KVIFF.
Redakce Harper's Bazaar
——
28. srpna 2021

Foto: archiv  Film Servis Festival Karlovy Vary

Fimových festivalů je již mnoho a mezi ty nejprestižnější a nejstarší se po boku festivalu v Berlíně, Cannes či Benátkách rozhodně řadí i Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, který vznikl už v roce 1946. Dnešním dnem již tedy 55. ročník postupně končí, a tak je ten pravý čas na menší ohlédnutí. Minulý rok se festival kvůli pandemii bohužel nekonal tak, jak jsme zvyklí, tento rok si to ale účastníci o to víc užili, a to i díky společnosti Anygence, která zabezpečovala testy na covid, a udržovala tak bezpečný průběh festivalu. Program byl bohatý, účast také a počasí převážně vyšlo. Co víc si přát? 

Vše oficiálně začalo v pátek 20. srpna, kdy se po již bohatém celodenním programu, jenž začal hned ráno, konalo večer slavnostní zahájení letošního ročníku, a to samozřejmě za přítomnosti mnoha známých tváří, celebrit a prezidenta festivalu Jiřího Bartošky s manželkou. Vše završil dechberoucí ohňostroj. Kdo zaplnil červený koberec a které outfity návštěvníci zvolili? 

Festival nabídl velmi pestrý program probíhající celých 9 dní. Ať už se jednalo o další příjezdy celebrit, tiskové konference, předávání ocenění, rozhovory, koncerty, nekončící party, nebo samozřejmě to nejdůležitější – promítání filmů, vždy bylo co dělat a z čeho vybírat. Mezi hlavní body rozhodně patřilo předávání Křišťálového glóbusu za přínos kinematografii herci Michaelovi Cainovi při zahájení festivalu nebo včerejší přivítání hvězd Ethana Hawkea (kterému bude dnes při slavnostním zakončení festivalu předána Cena prezidenta MFF KV) a velmi očekávaného herce Johnnyho Deppa. V rámci promítání byl nejnavštěvovanější a nejdiskutovanější film Zátopek, který sklidil zaslouženou chválu. Jestliže jste ho neviděli v rámci festivalu, doporučujeme vám udělat si příjemný večer v kině.

Kdo se KVIFF zúčastnil, nemohl si nechat ujít ani Moët & Chandon koutek, kde jste si mohli zakoupit malou lahvičku šampaňského, a přispět tak zároveň na dobrou věc, a to nadaci Pink Bubble. Drink jste si mohli užít například i v Becher Zone, kde byly k vyzkoušení nové koktejly a také zde vystoupilo několik muzikantů včetně Prago Union nebo Indy&Wich. Pro dobití energie posloužil Nespresso room, který nikdy nezklamal výtečnou kávou. A péči od profesionálů jako je Filip Vaněk nebo Benedikt Renč jste si mohli užít v dokonale propracovaném Esquire studiu, které ve středu večer zároveň pořádalo úspěšný koncert Yzomandiase, Nobodylisten a dalších v klubu Peklo, jež si nenechalo ujít nespočet známých tváří. Míst a akcí k návštěvě tu bylo opravdu nespočet. 

Kromě zúčastnění se aktivit z hlavního a doprovodného programu trávili návštěvníci volný čas i procházkami po tomto nádherném městě, kde se krása skrývá v každém koutě, každé ulici. První dny byly slunečné, takže na korzování po kolonádě jako dělané. Ale i déšť a trochu jiná nálada města procházkám po Karlových Varech v rámci festivalu nezabránila. Které outfity návštěvníci KVIFF na toulky ulicemi zvolili? To pro Harper's Bazaar zachytil fotograf Jakub Feranec. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu