Zabojujte proti stárnutí citlivé pleti

Najít ideální péči pro citlivou pleť není samo o sobě snadné, natožpak v případě, že potřebujete současně bojovat proti známkám stárnutí. Značka Oriflame se právě na tuto problematiku zaměřila a s nejnovější linií NovAge Skinrelief je ideálně připravená čelit těm největším výzvám.
komerční článek
——
21. ledna 2022

Foto: archiv značky

Majitelky citlivé pleti (a že jich není málo) dobře vědí, jakých reakcí se od své pokožky v obličeji mohou dočkat, pokud jí něco nesedne. A nemusí jít pouze o kosmetiku. Citlivost se často projevuje rovněž v souvislosti s vnějšími faktory, kterými jsou například znečištěné ovzduší nebo UV záření. Kromě pocitu napjatosti, svědění či pálení se mohou vyskytnout i pupínky, zdrsnělý povrch pleti a mnohé další projevy. Nežádoucí kožní reakce jsou v každém případě důvodem k tomu, aby se „citlivky“ vyhýbaly všemu, co je spouští, včetně kosmetiky. Což není obecně nejlepší strategie, v momentě počínajícího stárnutí už vůbec ne.

Neviditelná opora

Linie NovAge Skinrelief od Oriflame si dala za cíl především zmírnit citlivost pleti a zredukovat vrásky. A přizvala si k tomu rovnou tři inteligentní technologie. V čem spočívá jejich síla? Technologie Ultra Calm povzbuzuje optimální funkce senzitivní pleti, to znamená, že ji zklidňuje, posiluje a obnovuje rovnováhu kožní bariéry. Komplex Dermalift Active se zase nápadně podobá retinolu, takže stimuluje přirozenou tvorbu kolagenu a elastinu, a zlepšuje tudíž pevnost i pružnost pleti. Současně redukuje vrásky a zároveň dbá na maximální šetrnost k pleti. 3D ochranný štít vytváří neviditelnou síťovinu, jež působí jako druhá kůže a pomáhá chránit před škodlivým znečištěním.

Absolutní bezpečí

Pokud má citlivá pleť působit mladistvě a zdravě bez ohledu na věk, vyžaduje péči, která je dostatečně šetrná, aby nezpůsobovala podráždění, ale zároveň je účinná ve smyslu řešení projevů stárnutí. A proto mají přípravky NovAge Skinrelief vyvážené pH, vyvinuté s ohledem na kožní mikrobiom. Složení je pochopitelně bez parfemace, alkoholu a jiných potenciálně reaktivních složek. V neposlední řadě je ve hře i hygieničtější balení – s pumpičkou bez přístupu vzduchu, čímž se podpoří přirozeně trvanlivé receptury sestavené z nejúčinnějších a k citlivé pleti nejšetrnějších přísad.

Pravidelný obřad

Pro zklidněnou a viditelně omlazenou tvář vám proto stačí kombinace pečující řady NovAge Skinrelief a pravidelného ranního a večerního rituálu. Ten zahrnuje důkladné čištění s pomocí Čisticí pěny (499 Kč), která obličej zbaví všech nečistot, a přitom nezapomíná respektovat důležitou kožní bariéru. Pro zmírnění známek stárnutí, tedy vrásek, otoků a pigmentací v okolí očí, nechybí Oční krém (499 Kč) – stačí jednu pumpičku přípravku zlehka vklepat do pokožky. Další krok připadá Séru (799 Kč), které okamžitě zmírňuje stavy spojené se senzitivitou, ale také redukuje projevy stárnutí a zlepšuje pružnost. Finální krok pečující rutiny spočívá v hydrataci a výživě. Během ranní péče má proto přednost Denní krém (699 Kč), jenž kromě postupného vyhlazování jemných linek a vrásek, zklidňování a ulevování stresované pleti současně chrání – díky SPF 30 – před znečištěním z okolního prostředí. Což může být, jak už zaznělo, jedním ze spouštěčů projevů citlivosti. Na večerní péči je v této linii připraven Noční krém (699 Kč), který má za cíl především zklidnit a ukonejšit pokožku před spaním. K pocitu pohodlí však ještě přidává důkladnou regeneraci kožní bariéry, která tím přirozeně získává schopnost vlastní maximální odolnosti.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu