Ty nejlepší triky pro dokonale černé, husté a dlouhé řasy

Jak mít ty nejhezčí řasy vašeho života?
Tereza Spilková
——
10. února 2022

Foto: Shutterstock

Není řasenka jako řasenka a cena není vždycky rozhodující. Chybu při vytváření dokonalých řas však můžete udělat i jinde. Správný výběr produktů je sice důležitý, pokud však podceníte všechny další faktory, možná, že budete mít již v poledne černé šmouhy pod očima a vaše dokonale vysoustružené řasy budou ta tam.

Jaké triky si osvojit, pokud toužíte po dokonalých řasách? 

Dvě a více

Kdo říká, že musíte spodní i horní řasy malovat vždy stejnou řasenkou? Pro ten nejlepší efekt je někdy třeba vzít si k ruce hned dvě. Pokud například trpíte na rozmazávání spodních řas, zkuste si na ně nanést voděodolnou řasenku. Pomocí různých řasenek navíc můžete docílit různých looků. Horní řasy můžete také přejet prodlužující řasenkou a dolní jen lehce zabarvit pomocí té zahušťující, která na krátkých spodních řasách vypadá lépe. 

Přebytky pryč

Pokud patříte mezi ty, co řasenku nanáší rovnou a případné přebytky nebo nedokonalosti napravují až na oku, možná, že je čas na změnu. Pro co nejdokonalejší a nejpřirozenější vzhled řasenku nejprve otřete, buď o okraj balení, nebo o papírový kapesníček. Může se to sice zdát jako plýtvání drahým produktem, ale přebytky řasenky, které se na kartáčku usazují, jsou při líčení akorát na obtíž. 

Prodlužující versus zahušťující

Mohlo by se zdát, že podobné nápisy na balení jsou jen marketingovým trikem a že záleží hlavně na kartáčku. Složení je ale u řasenky rozhodující. Prodlužující řasenky často obsahují drobné částice, které se na řasy nalepí a tím je prodlužují. Takové řasenky také bývají sušší, a tak se s nimi musí pracovat rychleji. Naopak zahušťující řasenky bývají „vlhčí“ a dá se s nimi tvořit více dramatických looků. Tím, že usychají delší dobu, je možné je více vrstvit a „hrát“ si s nimi delší dobu. 

Cik cak

Oblíbený trik make-up artistů k docílení hustých a výrazných řas je nanášet řasenku pohybem cik cak. Podržte si horní víčko, abyste se kartáčkem dostala až ke kořínkům, a začněte pomalu nanášet řasenku pohybem zleva doprava (a naopak), odspodu až ke konečkům řas. Tato technika se skvěle hodí k výraznému kouřovému líčení. Navíc tím, že řasenku nanesete až ke kořínkům, vytvoříte na efekt oční linky.  

Nenalíčená

Pro co nejvíce přirozený vzhled zase zkuste řasenku otočit kolmo a nanášet ji svislým směrem. Jemně přejíždějte řasy kartáčkem ve svislé poloze směrem nahoru a ven a v koutku oka potom do strany. 

Natočeno

Nechtějí vaše řasy držet natočené a neustále se rovnají a padají dolů? Kleštičky na řasy jsou váš přítel. Pro extra nepoddajné řasy je před použitím můžete nahřát v teplé vodě nebo pomocí fénu. Pak už by vaše řasy měly držet tvar po celý den. 

Žádné rozmazávání

Že se nemůžete zbavit rozmazaných kruhů pod očima a je jedno, jakou řasenku použijete? Zkuste řasy nejprve očistit. Je totiž možné, že vám na řasách ulpěly zbytku krému, olejů či séra. Pouhé ranní opláchnutí nemusí z řas všechny nečistoty odstranit. Proto je přetřete odličovací vodou, abyste měla jistotu, že na nich opravdu nic nezbylo. Pomoci může i trocha pudru, kterým můžete přepudrovat oblast pod očima, ale pro jistotu můžete trochu nanést i na řasy samotné. 

Výživa

Ještě než se vrhnete na samotné líčení, věnujte pozornost péči o řasy. Vyvarujte se příliš drsnému odličování pomocí tamponku, který dokáže řasy potrápit a vytrhat. Odličujte jemně, pomocí olejových emulzí, nebo mléka. Po odlíčení do řas vetřete trochu přírodního oleje, který je ochrání, vyživí a podpoří jejich sílu. Skvělé jsou například ricinový, arganový a mandlový olej. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu