Ruce v zimě trpí. Hýčkejte je těmi nejluxusnějšími krémy

V zimě ruce mažeme i několikrát denně, kvůli mrazu totiž extrémně trpí. Dopřejte jim proto stejně kvalitní, intenzivní a opojnou péči, s jakou se staráte o pleť obličeje.
Zdenka Tomis
——
9. prosince 2021

Foto: Shutterstock

Mráz a časté přechody z tepla do zimy vždycky způsobí, že se ruce velmi rychle vysušují, tvoří se na nich nepříjemné šupinky nebo záděry. Barva kůže se stává matnou a zašedlou, a tak i se sebelepší manikúrou najednou vypadají neupraveně. Příliš jim neprospívá ani všudypřítomná dezinfekce (mimochodem, noste v kabelce svoji, pořízenou u kosmetických značek – bude vždy šetrnější než ta, kterou si ve velkém míchají v obchodech či na úřadech).

A pokud je vysušená kůže a také kutikula, tedy kůžička kolem nehtů, může to mít negativní dopad i na pevnost nehtů. Ty se rovněž stávají dehydrovanými, což často vede k jejich třepení.

Péče o ruce však nemusí mít jen účel první pomoci. Můžete si ji užít a alespoň pár chvil každý den proměnit ve slastný zážitek jako ve spa. Vyberte si proto ten nejpříjemnější krém na ruce. A když bude mít krásnou vůni, kromě masáže si při aplikaci můžete vychutnat také jeho aromaterapeutické účinky – zavřete oči a ruce na pár okamžiků podržte před obličejem. Zhluboka se nadechněte a užijte si dokonalé zklidnění během náročného dne.

Tady je desítka krémů, které patří k nejlepším mezi nejlepšími:

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu