New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Recept na bikini body: Jedno tělo + nekonečně sebelásky

10 tipů, jak shodit 10 kilo a moct vyrazit mezi lidi. Některé časopisy vás i letos přesvědčují, že váš letní život může začít teprve, až zhubnete. Ale my jsme přece už trochu dál. Ctíme rozmanitost, rozdílné typy ženských těl, sebevědomí a sebelásku. Tohle léto je za odměnu a nedopusťte, aby vám ho zkazila ručička na váze nebo zkostnatělé obrazy protkané společností i našimi hlavami o neexistující dokonalosti.
Lucie Hrdličková
——
12. června 2021

Foto: Shutterstock

Tahle zima byla nekonečná. Náročná. Vysilující. Testující naši psychickou sílu, výdrž, v mnoha případech i charakter. S prvními paprsky ale vždycky přichází něco nového a vzrušujícího, ve vzduchu jsou kromě grilování a čerstvě posečené trávy cítit nové začátky. Užívejme si léto dosyta, zasloužíme si žít každou sekundu z něj. A to poslední, co bychom při tom měly dělat, je necítit se ve svém těle.

Jen pro pořádek – chtít zhubnout je v pořádku. Chtít přibrat je v pořádku. Chtít zůstat takové, jaké jsme, je v pořádku. Přečíst si rady, jak docílit toho, po čem toužíme, zrovna tak. Je v pořádku cvičit a dřít a je v pořádku dát si pauzu, pokud ji potřebujeme. Co v pořádku není, je nemít svoje tělo ráda. Stejně tak hnát se za představami, které náš typ postavy nedokáže naplnit... nebo které s reálem nemají vůbec nic společného.

Sebevědomí a savoir vivre. Nic není víc sexy

„Takhle bych se před pár lety do bikin nikdy nesvlékla,“ řekla mi minulé léto u vody moje kamarádka, která na sobě dře, vypadá skvěle, ale cítit skvěle se začala až ve chvíli, kdy se přijala taková, jaká je. Taky jsem měla období, kdy jsem řešila, jak vypadají moje stehna v kraťasech a trápily mě široké boky. Přeju si, abych svému i jejímu osmnáctiletému já mohla dát přednášku o sebelásce, protože si ve svých osmadvaceti připadám o notnou dávku moudřejší, ale taky bych nám asi vlepila alespoň jednu facku, protože na své hysterii i o deset let později stále pracuji.

Co teď na ženách nejvíce obdivuji, je jejich sebevědomí a jejich síla. Způsob, jakým dokážou svoje ženství nést, ať je ho o pár kil méně, nebo více. Čím jsem starší, tím více chápu, že je to celé o savoir vivre. A mám radost z každého projektu, který nabourává přefiltrovanou a vyphotoshoppovanou představu ze sociálních sítí o tom, co je normál a standard. Jestli mě poslední rok něco na Instragramu baví sledovat, je to Holanďanka Rianne Meijer, u nás je to třeba Kristýna Kohoutová z profilu @pisuprotozevino.

Vaše tělo odvádí skvělou práci

Je to klišé, ale zrovna tohle s chutí zopakuji. Každá jsme jiná a jedinečná, máme jiný typ postavy. Naše úžasná těla nás nesou po světě a každý den dělají skvělou práci. Netrapte je ani sebe honbou za něčím, co není pro vás. Dopřejte jim balanc – ten začíná v hlavě a odráží se ve všem, od sportování přes kvalitní spánek po stravování. Zaslouží si to. Stejně jako si vy zasloužíte užít si tohle léto. Takže si pořiďte plavky, ve kterých si budete připadat jako královny moří a jezer a ještě, než skočíte do vody, vykoupejte se v sebelásce. Mějte krásné léto!

Život a ženství pohledem novinářky Lucie Hrdličkové. V pravidelných sloupcích najdete jak úvahy, tak reflexi současného dění. A třeba tam někde najdete i samu sebe.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu