Opálená kůže vs. peeling. Jak to vlastně je?
Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Mýtus, který patří v kosmetické péči mezi nejrozšířenější, má bohužel za následek to, že i když si z dovolené přivezete tu nejvíc sexy barvu, už po týdnu ji za svůdnou nikdo okolo nás považovat nebude. Ani když se natřete tím nejtřpytivějším olejem, který je na trhu...
Potíž je totiž v tom, že ve snaze „zakonzervovat“ nabyté opálení na co nejdelší dobu, odmítají mnohé ženy použít (častokrát celé léto) tělový scrub. Přitom se pokožka obnovuje nepřetržitě. Tudíž i během slunných měsíců potřebuje zbavovat odumřelých buněk, které jinak ulpívají na povrchu a tím nejenom brání regeneraci, ale především vytváří zašedlý, scvrklý nádech, jenž nepůsobí přitažlivě, a už vůbec ne mladistvě.
Na vysvětlenou: UV paprsky pronikají hlouběji do kůže, takže jedinou gomáží bronz na původní odstín rozhodně neobrousíte. Postupně vybledne tak jako tak, protože – jak už zaznělo – obnova pokožky jede stále, a jakmile se barva „nepřikrmuje“, začne se snědý nádech pomalu ztrácet. Přebytečné šupinky tudíž ničemu nepomůžou, spíše naopak.
Pro tělový peeling je optimální používání jednou týdně. Záleží tedy na vašem dovolenkovém režimu, protože zařadit jej přímo po dni stráveném na slunci by se nemuselo setkat s pochopením – ze strany pokožky. Bývá totiž v té době citlivější, takže pokud jste například na týdenních nebo desetidenních prázdninách, stačí scrub nasadit až po návratu domů. Při delším pobytu už se ale hodí občas použít alespoň sprchový gel či mýdlo s peelingovými částečkami, vydatně hydratovat a další den se na slunce úplně nedrat. Odměnou vám bude dokonale hladká, barevně jednotná, sexy, svěží pokožka.