Nejlepší make-up na svatební den

S naším průvodcem si ujasníte, jestli je výhodnější dokonalé krytí, nebo spíše lehký make-up, který je „friendly“ s fotoaparátem.
Martina Polachová
——
25. února 2022

Foto: Shutterstock

Ve svatební den se může mnoho věcí ocitnout mimo vaši kontrolu. Některé z nich však naštěstí ovlivnit můžete a make-up mezi ně rozhodně patří!

Tip 1: Zkušební provoz s make-upem ušetří zbytečné emoce

Sociální sítě poskytují vcelku přesnou analýzu toho, který make-up si dobře rozu s fotoaparátem a který ne. Zatímco příliš mnoho jasu může působit leskle kovově, zcela matný finiš dokáže vzít obličeji plasticitu. Ideální je svěží základ a přepudrování klíčových míst, náchylných k lesku (T-zóna, partie nad obočím, okolo nosu a brady). Make-up vždy důkladně otestujte před svatbou. V parfumerii totiž může vypadat skvěle, ale až po několika dnech bezpečně poznáte, jak různá prostředí ovlivní jeho vzhled. Přesvědčte se, jak dlouho na pleti vydrží, čemu všemu odolá a zda budou během dne nutné nějaké úpravy.

Tip 2: Více krytí nemusí být vždy výhodou

Obvyklá představa, tedy nanesení většího množství make-upu, než je nutné, abyste na fotkách vypadala „hladší“, je mylná. Make-up může být svěží, přirozený, a přesto nechá obličej krásně vyniknout. Svatební fotografie obvykle nemají tak ostré osvětlení jako při focení ve studiu, takže make-up není třeba dělat zbytečně hutný. Míra krytí závisí na osobních preferencích, ale bohatě stačí zneutralizovat nežádoucí zarudnutí, které by mohlo odpoutávat pozornost. Skvělou alternativou je použít jemnější podklad na celou tvář a na oblasti, které to vyžadují – nos, brada a přední část tváří – krémovější make-up v tyčince.

Tip 3: Způsob nanášení make-upu hraje zásadní roli

Ve svatební den by se měl make-up aplikovat určitě štětcem. Na konečcích prstů totiž ulpívají oleje a ty mohou způsobit, že podklad během dne sklouzává. S pomocí štětce však bude vypadat bezchybně a vydrží. Přirozený a rovnoměrný povrch pak zajistí závěrečná úprava houbičkou (před pudrováním), aby se odstranil přebytečný materiál.

Tip 4: Družičky mají mít po ruce mini retušovací sadu

Emoce bývají ve svatební den na pochodu a slzám se dost často nevyhne nikdo. Dobré proto je, aby družičky měly u sebe neustále fixační pudr, se kterým během dne zmatníte inkriminované partie. Osvětlení při focení může také zvýšit lesk pleti, takže pokud nepřepudrujete klíčová místa (T-zónu, okolí nosu), může výsledek působit více upoceně nežli rozzářeně.

Tip 5: Připravená pleť působí mnohem lépe

Na to, jak make-up ve výsledku vypadá a jak dlouho vydrží, má vliv i péče o pleť. Určitě zařaďte primer, který dodává zářivost po celý den. Přípravky s vitaminem C jsou rovněž zárukou okamžitého rozjasnění a vypnutí pleti.

Tip 6: Make-up ve svatební den nemusí mít SPF

Kvůli riziku „flashbacku“ při focení s bleskem se nevěstám doporučují make-upy bez SPF. Některé složky odráží světlo a vytváří celkově bledší nádech pleti. Chcete-li obličej chránit před UV zářením, použijte přípravek s SPF pod make-up.

Nejlepší z nejlepších:

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu