Mořské řasy jsou skvělé nejen pro vaši pleť a tělo, ale také pro vaše zoubky

Mořské řasy jsou ceněné pro vysoký obsah minerálních látek, mají obecně nízký obsah kalorií a lze je používat jako zdravější variantu soli. Žádané jsou i pro své omlazující a zkrášlující účinky. V neposlední řadě působí pozitivně na ústní dutinu.
Lucie Švábenská
——
30. července 2021

Foto: Shutterstock 

Mořské řasy jsou v beauty světě jedno velké téma. Proč? Například působí blahodárně proti vráskám, jak dokazuje například řada SeaCreation kosmetiky Babor, nebo proti celulitidě, což si můžete potvrdit díky kosmetice Guam. Ale to není zdaleka vše. Celkově vašemu tělu dopřejí blahodárný koktejl, který vaši pokožku vyživí a zpevní, zároveň zklidní, vyhladí a zvláční. Mají navíc detoxikační a regenerační účinky, takže ochuzeno nebude ani vaše tělo. Co byste ale možná nečekali, je, že mořské řasy jsou velmi prospěšné i pro vaše zoubky. 

3 řasy blahodárně působící na zuby a dásně

Sladkovodní řasa Spirulina

Sladkovodní modrozelená řasa Spirulina není ve skutečnosti řasa, ale sinice, přesto patří mezi superpotraviny a prospívá celkovému zdraví člověka. „Spirulina obsahuje mnoho vitamínů, minerálů, včetně těch stopových, buněčnou sůl a aktivní enzymy. Přispívá například k rychlejšímu hojení ran, což lze využít i při hojení po trhání zubu. Jako součást přírodních zubních past pomáhá udržovat zdravé dásně,“ říká Ing. Zuzana Heiník Bělová ze společnosti BELdental specializující se na péči o zuby a ústa.

Mořská řasa Laminaria

Mořská řasa Laminaria japonica neboli kombu je velmi bohatá na kyselinu alginovou, která je nestravitelná a působí jako výborný čistič střev. Pomáhá odvádět z těla toxické zplodiny a usazeniny a díky tomu poskytuje ochranu před vstřebáváním těžkých kovů. Kombu je nápomocná také při snižování hladiny cholesterolu v krvi a chrání před vysokým krevním tlakem. „Produkty z řasy kombu se v hojné míře používají ve zdravotnictví. Pro vysoký obsah jódu má pozitivní vliv na stav kůže, nehtů, vlasů a v neposlední řadě dásní,“ doplňuje MDDr. Jana Karbusická. 

Mořská řasa Fucus

Mořská řasa Fucus vesiculosus (chaluha bublinatá) je významným přírodním zdrojem vápníku, jódu a dalších důležitých minerálů, obsahuje také brom, draslík a hořčík. Přispívá k optimální produkci hormonů, ke snižování tělesné hmotnosti, podporuje růst vlasů a také ovlivňuje kvalitu našich kostí a zubů. „Vápník obsažený v zubní pastě, nejlépe v kombinaci s fluoridem, chrání zuby před zubním kazem,“ tvrdí Zuzana Heiník Bělová a na závěr doporučuje vybírat přírodní zubní pasty, které obsahují komplex všech tří extraktů z mořských hlubinných řas (Laminaria, Fucus, Spirulina).

Nezapomínejte ani na mořskou sůl

Moře je celkově plné minerálů prospívajících našemu tělu. Taková mořská sůl je bohatá na minerály a stopové prvky, které mají příznivý vliv na celou ústní dutinu, umí dokonce ulevit při akutní bolesti zubů. Mimo to je mořská sůl baktericidní, odstraňuje zápach z úst a odbarvuje zubní sklovinu, díky čemuž má na zuby jemný bělicí efekt.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu