Make-up trend, který hýbe světem krásy: Blush lift

Je jako push-upka pro obličej. Blush lift je nejnovějším trendem v beauty, který dokáže vaše lícní kosti zvednout do nebes. Jak pomocí chytře nanesené tvářenky vytvořit líčení supermodelkovských kvalit?
Tereza Spilková
——
4. dubna 2022

Foto: archiv Instagramu @hoskelsa

Tvářenky, jejich odstíny, aplikace i textury vždy podléhaly řadě všemožných pravidel a přikázání. Mohlo by se skoro zdát, že tato část make-upu nepodléhá trendům ani výrazným proměnám, ale že od dávných věků platí daný kodex, od kterého není radno se příliš odvracet. Co také nového vymýšlet. Nebo je to jinak? I když bývalo zvykem, že patří pouze na tváře a tím to končí, poslední z beauty trendů ukazuje, že to tak být nemusí. A připomíná osmdesátá léta, kdy byly různě třpytivé, výrazné, a rozhodně nepřipomínaly přirozené zbarvení po rychlé procházce. 

Jako push-up podprsenka pro vaši tvář má fungovat nejnovější trik – blush lift. Kredit za tento rychle se šířící trend mnozí připisují TikToku, to je ale jen část příběhu. Je pravda, že na této sociální síti se videa s nejrůznějšími tipy, jak na dokonalý blush lift, šíří rychlostí blesku, a díky tomu je dnes vidět opravdu na každém kroku. Královnou tohoto líčení však byla v osmdesátých letech Whitney Houston. Mnozí ovšem tvrdí, že můžeme poděkovat drag queens a jejich umění za to, že i my dnes můžeme pomocí make-upu kouzlit. Ať už tak, či tak, dnes jsme s přičiněním sociálních sítí, co se make-upu týče, o mnoho chytřejší.

Jak to celé funguje?

Díky správné aplikaci zdravíčka na lícní kosti a spánky má vaše tvář dostat instantní pozvednutí. Lícní kosti tak nasměrujete k nebesům a svou tvář rozzáříte. Stačí vzít vaši starou dobrou tvářenku a pomocí prstů, nebo štětečku ji aplikovat na ta správná místa. Zní to až příliš dobře na to, aby to byla pravda? Někdy právě ty nejjednodušší věci bývají těmi nejlepšími.

Jaké jsou tři kroky k faceliftu bez bolesti snadno a rychle? 

Kontura

Pro co nejlepší efekt je dobré začít s konturou. Váš oblíbený produkt aplikujte o jeden a půl centimetru až dva výše, než jste zvyklí. Na místo, kam byste normálně dala rozjasňovač. V tomto případě funguje trochu jako obrácené konturování – místo toho, abyste tmavou konturu dávali do nejužšího místa tváře, nanesete ji na hranu lícních kostí. Přesně nad prohlubeň tváře. Potom ji rozetřete směrem ven a nahoru. Jednoduše opíšete linii od jablíček až ke spánkům nebo uším. Konturu pečlivě rozetřete, ať nezanechá ostré hranice. 

Highlighter

Hned nad pečlivě aplikovanou konturu naneste rozjasňovač. Ten má za úkol tváře rozsvítit a upozornit na to, že vaše lícní kosti jsou nebezpečně vysoko. I highlighter by měl směřovat nahoru a ven. Můžete ho ale aplikovat i postaru, tedy do tvaru C, kdy bude končit nad obočím. Na den zkuste použít třeba jen světlejší odstín korektoru, který nanesete pod vnější koutky očí. Tak docílíte maximálně přirozeného vzhledu. Na večer potom můžete sáhnout i po třpytkách nebo výraznějších barvách, u nichž nebude pochyb, že jste mistr svého řemesla a make-up máte v malíčku. 

Tvářenka

Nakonec přijde to nejlepší. Tvářenka celý look dotvoří a věřte, že se dost možná v zrcadle ani nepoznáte. Začněte tak, že si najdete místo mezi konturou a rozjasňovačem, a přímo na jablíčku tváře začnete s aplikací. Opět roztírejte vše směrem nahoru a ven. Blush lift funguje, i pokud používáte jen malé množství make-upu. Může tedy působit tak přirozeně, jak jen si budete přát. Nebo naopak tak dramaticky, jak bude třeba. 

Na co pozor? 

Nejlepší je pracovat s produkty stejné konzistence. Pokud jste tedy aplikovala sypkou konturu, držte se podobných textur. Naopak s tekutými produkty se zase držte vodovějších a s krémovými stejně tak. Na sociálních sítích se na blush lift nejčastěji používají produkty tekuté. Na trhu seženete řadu tvářenek ve formě kapek, které jsou určeny právě na tento typ líčení. Pokud však nebudete nanášet příliš rozdílné typy produktů, které by se mohly prát, můžete použít klidně svoji běžnou a osvědčenou tvářenku a konturu. 

Kde se inspirovat? 

Jedním z důvodů, proč všichni momentálně toužíme po vyšších lícních kostech a obličeji, který směřuje „nahoru“, je (a tady se žádné velké překvapení nekoná), Bella Hadid. Její typické oči a obočí směřující rovně ke spánkům. I když se stále šušká, že za jejím lookem není jen chytře provedený ponytail lift (trik, kdy se pomocí pramínků vlasů stažených od spánků na temeno hlavy vytvoří efekt kočičích očí a zvednutého obočí), ani make-up, vy můžete zkusit dramatický vzhled inspirovaný slavnými supermodelkami i bez větších závazků a zásahů. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu