Komu přenechat noční beauty stráž?

Že se s pokožkou během noci dějí velké věci, není žádné tajemství. Proč tedy tuto dobu nevyužít ke znásobení její krásy?
Martina Polachová
——
20. května 2021

Foto: Shutterstock

Regenerace kožních buněk zvyšuje svůj výkon během spánku až na dvojnásobek. Bylo by proto mimořádně nezodpovědně noční relax a s ním spojené benefity promrhat.

Než se ovšem uložíte do měkkých polštářků, očekává se od vás  spolupráce.

* Především je důležité zbavit se nečistot – z pleti i z pokožky těla (nárazově také z vlasů).

* Časově sinaplánujte co možná nejkvalitnější spánek, a to nejpozději od jedenácté hodiny večerní v délce alespoň sedmi hodin.

* Teplotu v ložnici se snažte držet níže než v ostatních místnostech bytu. Vzduch případně můžete opatřit zklidňujícími esenciálními oleji.

* Od otlačenin po probuzení a zacuchaných, elektrizujících vlasů vám pomůže polštář povlečený do pravého hedvábí.

* Chcete-li se vyspat skutečně „do růžova“, vynechte těsně před usnutím sledování televize, tabletu či telefonu.

S kým jít spát?

Pokud máte všechny podmínky pro klidný spánek připravené, můžete přizvat speciální noční hlídku – masky, jež obnovující potenciál pokožky využijí na maximum.

Pleť

Pro noční péči o obličej zvolte namísto klasického krému intenzivní řešení, které buď doplní nedostatečnou vláhu pleti, zregeneruje a vypne ochabující pokožku, popřípadě rozzáří tvář bez energie. Masku stačí v přiměřeném množství nanést a lehce vmasírovat zhruba čtvrt hodiny před spaním, vyhnout se při tom okolí očí. Případné větší přebytky lze odsát papírovým kapesníčkem a poté už se můžete jít bez obav oddat sladkému snění. Po probuzení obličej opláchněte vlažnou vodou, osušte a pokračujte ve své obvyklé ranní pečující rutině.

Okolí očí

Vzhledem k tomu, že se únava nejvíce zrcadlí právě v blízkosti očí, máte šanci nad ní vyzrát a tyto partie patřičně vyživit, zklidnit a vyhladit. Eye Sleeping Mask díky keramickému aplikátoru osvěží a zmírní otoky, zatímco speciální složení jistí projasnění a hydrataci.

Rty

Namáhané, občas přesušené, někdy dokonce popraskané rty se dokážou přes noc dostat do nevídané formy. Potřebují pouze extra „booster“, který jednoduše nanesete a necháte vstřebat. Znásobit výsledný efekt můžete tím, že před celou seancí zařadíte ještě peeling (z krystalového cukru a medu).

Vlasy

Jelikož se spánek na mokrých vlasech nedoporučuje, je možné vyprahlé kadeře potěšit jiným, sofistikovaným způsobem – pěnovou maskou Nutrifier, která se nanáší do suchých vlasů. Prameny nijak nezatíží ani nezanechá stopy na polštáři, „pouze“ vlasy do hloubky vyživí a zároveň zabrání jejich krepatění a elektrizování.

Ruce

Zjemnění a sjednocení tónu pokožky rukou přenechte hydratační masce The Hand Treatment od La Mer, která se jednoduše vmasíruje do kůže a přes to se (mohou, ale nemusí) natáhnou bavlněné rukavice. Po probuzení stačí ruce vzájemně promnout a těšit se z hebkých výsledků.

Nohy

Podobně přijmou „pomocnou ruku“ i vaše nožky. Intenzivně vyživující Pro Spa Soothing Moisture Mask naneste na nárty i chodidla, zasuňte nohy do ponožek a nechte se zklidňujícími a zjemňujícími vlastnostmi rozmazlovat během celé noci. Ráno, po omytí zbytků přípravku, vás uvítá extra jemnýefekt.

Dopřejete-li si takto intenzivní noční zážitek jednou až dvakrát do týdne, věřte, že vám to všechny opečovávané partie dají nadšeně najevo.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu