New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Jednoduché triky pro krásné a zdravé vlasy

Někdy mezi vámi a krásnými vlasy stojí jen maličkosti.
Tereza Spilková
——
25. listopadu 2021

Foto: Shutterstock

Která z nás se na ulici nikdy neotočila za někým s krásnými vlasy? Přesně takovými, jaké bychom si přály – lesklé, plné života, na pohled hebké a zdravé a s dokonalými lehkými vlnami. Jak to jen ti s dokonalými vlasy dělají? Je to snad nějaká prazvláštní genetická predispozice, která nám nebyla dána? Nebo snad existuje zázračný přípravek, který udělá všechnu práci za vás? 

Nic nebývá tak jednoduché, aby stačila jedna jediná lahvička a všechny naše starosti byly vyřešeny. Zároveň ani ty nejkrásnější vlasy nemusejí být otázkou každodenní intenzivní péče a pravidelných návštěv kadeřníka. Někdy stačí chytrý trik nebo rada, a dokonce i z těch nejneposlušnějších vlasů se může stát opravdová koruna krásy. 

Jaké jednoduché triky pro krásné vlasy stojí za vyzkoušení? 

Nedotýkat se

Stejně jako u spousty jiných věcí platí, že čím více se svých vlasů dotýkáte, tím více jim škodíte. Místa, kterých se často dotýkáte nebo je jinak fyzicky namáháte, trpí a ničí se. Nejen, že tak dochází k lámání a vzniku roztřepených konečků, ale pokud si budete s vlasy příliš často „hrát“ můžete způsobit i jejich nadměrné maštění. 

Šamponování od hlavy

To, co jste již tolikrát slyšela, je pravda. Při mytí vlasů není třeba se soustředit na délky vlasů, stačí šampon nanášet ke kořínkům, na pokožku hlavy. Při mytí navíc nemusíte vlasy třít o sebe. Stačí jemně vmasírovat. Zamezíte tím vysoušení a cuchání vlasů. Na smytí nečistot z délek vlasů bohatě stačí voda se zbytky šamponu, které po vlasu stečou při vymývání. 

Studený oplach 

Příliš horká voda není dobrá ani pro vaši kůži, ani pro vlasy. Dokáže totiž vlas zbavit potřebných olejů. Proto při mytí hlavy stáhněte teplotu vody o pár stupňů. Pro extra lesklé a přirozeně hydratované vlasy můžete na závěr mytí vlasy opláchnout studenou vodou, která povrch vlasu uzavře, a ten tak bude lesklejší a poddajnější. 

Očista

Jestli máte pocit, že jsou vaše vlasy matné, suché, nebo naopak příliš mastné a celkově jiné, než jste zvyklá, na vině může být i to, že jsou příliš zatížené. Během let se na vlasech usazují zbytky stylingových přípravků, silikony i nečistoty, a je proto třeba vlasy od všech pozůstatků pořádně očistit. K tomu je ideální speciální čisticí šampon, který jednou za čas z vlasů vymyje všechny usazené nečistoty, nebo speciální péče u kadeřníka. 

Oleje a séra

Pro vlasy hebké a krásné jako od kadeřnice nesmíte vynechat sérum a olej. Oboje aplikujte hned po mytí na ještě vlhké vlasy. Produkty jemně vmasírujte ještě před tím, než se vlasů dotknete kartáčem, či hřebenem. Začněte od konečků vlasů a směřujte produkty směrem nahoru, nikdy ale ne příliš blízko pokožce hlavy. 

Objem dělá dojem

Rychlý trik pro přirozený objem vlasů nic nestojí, a ještě vlasy ochrání. Pokud trpíte na zplihlé vlasy, nebo jen toužíte po troše tvaru, můžete vlasy stáhnout hedvábnou gumičkou do vysokého culíku na temeno hlavy, a vehnat tak do nich přirozený objem. Vlasy stažené nahoru jsou ideální na spaní, protože jsou chráněné před třením o polštář. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu