Jak přirozeně podpořit rysy v obličeji?

Toužíte po užším obličeji s výraznějšími rysy, ale nechcete se pouštět do žádných radikálních zákroků? Pomůžou vám i triky v péči o pleť a líčení.
Tereza Stehlíková
——
4. ledna 2022

Foto: archiv Instagramu Kristiny Bazan

Každý z nás se občas probudí s opuchlým obličejem a většinou je to zrovna tehdy, když se to hodí úplně nejméně – spěcháte na důležitou pracovní schůzku, nebo jdete na rande a zkrátka na poslední chvíli už nestíháte nic zachránit. Ať už se vám výše zmíněná situace stává více než často, nebo dlouhodobě toužíte po výraznějších rysech v obličeji bez estetických úprav, máme pro vás pár tipů.

Dodržování základních principů jako pití dostatečného množství vody, kvalitní spánek a konzumace vyvážené stravy jsou kroky, které jistě nemusíme ani zmiňovat. Ale co vám tedy pomůže ke štíhlejšímu a více „vyrýsovanému“ obličeji?

Face Yoga

Stejně jako na ostatních částech našeho těla, tak i na obličeji máme svaly, které se dají díky cvičení vytrénovat. Je proto skvělé do své ranní a noční rutiny zařadit kromě beauty péče i face yogu, která nejen že při pravidelném dodržování napomůže ke zvýraznění vašich přirozených rysů, ale skvěle bojuje i proti stárnutí pleti, což je skvělý bonus. Nezapomínejte ani na celkové protažení krku, šíje a horní poloviny těla. K dosažení výše zmíněných výsledků se pojí více, než si myslíte. Momentálně je na internetu dostupné velké množství materiálů, stačí si pouze vybrat cviky, které vám vyhovují a které budete schopná opravdu každý večer a ráno pravidelně dodržovat. První viditelné výsledky jako splasknutí opuchlých částí obličeje, výraznější linie čelisti nebo pozdvižení očního okolí by se měly objevit po prvních dvou týdnech.

Nápomocny vám mohou být i různé nástroje

K masáži obličeje, která ke cvičení face yogy a obecně k dosažení lepších výsledků jednoznačně patří, můžete využívat mimo svých dlaní a prstů i další pomůcky. Ať už se rozhodnete pro guashu, face roller, případně masážní baňky, nikdy při používání kterékoliv z pomůcek nezapomínejte na použití podkladu, nejlépe oblíbeného oleje, který vaší pleti vyhovuje. Vyvarujte se jakékoliv manipulaci na sucho, masáž by v takovém případě byla opravdu nepříjemná a mohla by vaší pleti naopak uškodit.

A v případě, že chcete své rysy ještě více podpořit… Přidáváme pár make-up tipů!

Tvářenka dokáže divy

Pokud aplikujete tvářenku, zkuste ji místo středu lící nanášet spíše na jejich horní část, opticky tak vytvoří iluzi hubenějšího obličeje. Pokud se tvářenka totiž aplikuje přímo na líce, více tím upoutáváte pozornost právě na nejširší část svého obličeje, což není v tomto případě úplně žádoucí. Tvářenku nezapomínejte do pleti pořádně zapracovat, ať její aplikace netvoří ošklivé přechody.

Méně je někdy více

A to platí zejména u konturování. Pokud se za každou cenu snažíte docílit pozměnění kontur svého obličeje, dejte si pozor, abyste to nepřehnala a na obličeji si nevytvořila velké tmavé fleky. V tomto případě také doporučujeme upřednostnit krémové produkty před tuhými či pudrovými. Vytvoří krásně přirozený přechod. Pro nejlepší možný výsledek vždy vybírejte produkt, který je o dva až tři odstíny tmavší než odstín vašeho make-upu.

Vytvořte si eye lift pomocí linky

Správně nakreslená linka může také dopomoci k opticky užšímu obličeji. Vytvořit si perfektní „cat eye look“ zabere trochu času a cviku, každopádně se správnými produkty (doporučujeme sáhnout spíše po tekutých), se vám grif za chvíli dostane do ruky. Linku se vždy snažte směrovat lehce nahoru, a ne úplně po ose linie víčka. Jen tak vytvoříte správný lifting efekt.

Obočí rozhodněte neodbývejte

Obočí hraje snad tu nejvíce signifikantní roli, když dojde na změny v symetrii obličeje. Proto si dejte opravdu pozor, jak si ho dokreslujete. Třebaže dodržíte všechny zmíněné kroky, ale špatně si dotvarujete obočí, finální look se může úplně zkazit a veškerá práce přijde vniveč. Pokud trpíte nedostatkem chloupků, poté zvažte například microblading jako trvalejší metodu a zároveň jako způsob, jak ušetřit trochu času ráno před zrcadlem.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu