Co vše udělat pro trendy „skleněnou“ pleť?

Nahé líčení a konturování vystřídala další populární technika, která dodává pleti efekt hladký jako sklo.
Martina Polachová
——
29. října 2021

Foto: Shutterstock

Ještě nedávno sice byla středem zájmu svěží pleť s lehkým ruměncem (jako byste právě odcházela z lekce jógy), nyní je však in pokožka hladká, hydratovaná, s extra zářivým, průhledným leskem. Docílit jej přitom není jen tak, vyžaduje specifický postup. A pouze líčidla k tomu stačit nebudou…

Zdravé základy jsou všechno

V zájmu dokonalosti je totiž třeba zaměřit se na hydrataci. Průsvitný vzhled určuje množství světla absorbovaného a odraženého svrchní vrstvou pokožky. Jinak řečeno, pokud je hydratace nedostatečná, výsledný finiš je sušší a hrubší.

Ještě před tím ale nezapomeňte na peeling a přípravek, jenž zatáhne póry. Tato dvojkombinace zajistí extra hladký podklad, přes který už přichází na řadu hydratační a vyživující sérum – zejména na oblast čela, lícních kostí a brady. Důkladně jej do pleti vklepejte a pokračujte vrstvou denního krému. 

Na řadu přichází make-up

Další fáze spočívá v aplikaci projasňující báze a následně i BB krému či make-upu, který by měl být ideálně hydratační s rozjasňujícím účinkem. Nanášejte je vždy od středu obličeje ke stranám a pudr při tom využívejte pouze v nejnutnějších případech, na mastnější T-zónu. 

Tekutým rozjasňovačem zvýrazněte horní hranu lícních kostí až po spánky. Dotknout se jím můžete i místa u vnitřních koutků očí a nad srdíčkem horního rtu.

S pomocí dorůžova zabarveného krémového zdravíčka dodejte vzpruhu tvářím, světlým stínem zvýrazněte pohyblivá víčka očí a mascarou řasy. Přirozenost podtrhněte pročesáním nebo lehkým vykreslením obočí s pomocí tužky, či krémového stínu a v případě úst postačí slabá vrstvička nenápadné rtěnky.

TIP: Během dne občas tvář poprašte termální vodou, čímž podpoříte zářivý, vlhký finiš.

P.S.

Pokud si kladete otázku, jestli se „skleněný“ make-up hodí pro všechny typy pleti, pak vězte, že z tohoto trendu může těžit každá tvář. Navíc je vzhledem k nezbytné hydrataci i přínosem pro pokožku, ve smyslu posílení kožní bariéry a následnému zmírnění potíží s pigmentacemi a prvními vráskami. Kvůli tendenci k nepoměrně vyššímu lesku a rozšířeným pórům může nastat problém jedině u mastné pleti. U té je lepší variantou lehký a svěží vzhled namísto skleněného.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu