Bobbi Brown a jejích 5 nejdůležitějších beauty tipů

Od koho jiného si nechat poradit než od odbornice, jež ve svém oboru nadmíru vyniká? Celosvětově známá a úspěšná make-up artistka Bobbi Brown vám poradí, jak podle ní docílit perfektního make-upu, ale také celkového beauty looku. V čem je to tajemství?
Lucie Švábenská
——
28. července 2021

Foto: Getty images

Ačkoliv se její jméno začalo více skloňovat až kolem roku 1995, do povědomí společnosti se začala dostávat již v osmdesátých letech. Rozhodně tedy není nováčkem na scéně a to také nesčetněkrát dokázala. Její um je v tom, že dala ženám přesně to, po čem toužily – aby vypadaly stejně, ale přece jen lépe.

Nedávno přišla na trh s další beauty značkou, jež se soustředila jak na make-up, tak skincare – Jones Road. Jesliže jste zastánkyní neutrálního a jemného líčení, tato značka by vám neměla uniknout. Přece jen, Bobbi Brown je v neutrálních odstínech mistryní a zde to posunula ještě o další level. Žádné křiklavé stíny, ale přirozenost, aneb tzv. „no-make-up make-up“. Navíc se řídí myšlenkou, že svět nepotřebuje více kosmetických produktů, ale pouze lepší kosmetické produkty. Na to Bobbi Brown s Jones Road vsází. 

S tímto krokem přišla také proto, že se mění trendy, společnost a její požadavky. To, jak se líčíme, se během let změnilo a Bobbi Brown na to reaguje.

Každé období a styl líčení má však určité zásady. Pokud chcete trendy v oblasti líčení vypilovat do dokonalosti, začněte těmito tipy k dokonalému modernímu make-upu podle samotné Bobbi Brown. 

1. Nedokonalá dokonalost

„Naučte se milovat samy sebe, aniž byste měly celý obličej zakrytý make-upem, poté ho můžete použít pouze na zdokonalení a vyzdvihnutí vašich předností. Ráda používám trochu Miracle Balm na tváře a poté použiji Face Pencils pouze na sjednocení určitých ploch a celkové vyvážení pleti, nikoli na pokrytí celého obličeje.”

2. Zaostřeno na obočí

„Plnější obočí přirozenějšího tvaru udělá v obličeji hotový zázrak a viditelný rozdíl – orámuje vám ho přesně tak, jak nejlépe umí. Soutřeďte se ale na to, abyste dělaly jemné tahy tužkou směrem nahoru, a definovaly tak váš tvar obočí, nikoli ho zcela měnily. Následně podle potřeby zakomponujte výraznější tahy. Úplně nakonec obočí projeďte kartáčkem, který vám ho jak učeše, tak vytvořené tahy rozprostře do přirozenějšího looku.”

3. Černočerná černá

„Miluji ty nejčernější možné řasenky. Bohužel je ale, dle mého názoru, těžké je najít. Pro mě je mnoho řasenek zkrátka nedostatečně černých.V Jones Read jsme vytvořili takovou, jež má perfektně zakřivený kartáček pro zachycení i těch nejmenších řas v koutku oka společně s vnějšími řasami, které poté vytvoří velmi žádaný tzv. vějířkovitý efekt. A jestli se nacházíte na cestách bez kleštiček na řasy a chcete dosáhnout dokonalého looku, stačí po nanesení řasenky chvilku řasy podržet nahoře svým ukazováčkem, to vám je alespoň trochu ala natočí.”

4. Hydratace skrz na skrz

„Jestliže chcete dosáhnout zdravé a projasněné pleti, nikdy se vám to nepovede, pokud své tělo nebudete hydratovat zvenku i zevnitř. Vždy pijte dostatečné množství vody, které potřebuje jak vaše tělo pro správné fungování, tak vaše pleť pro zdravý vzhled. Předtím, než začnete s make-upem, vždy nejprve aplikujte minimálně hydratační denní krém. Ačkoliv to může znít jako samozřejmost většině z vás, nikdy není na škodu to připomenout. Dobře hydratovaná pleť je ten nejlepší základ.”

5. Učení experimentem

„Jako se postupně učíte svůj styl v oblékání, stejné je to s líčením. Zkoušejte různé věci a hledejte pro sebe styl, ve kterém se budete cítit nejlépe. Můj nejoblíbenější beauty look je ten, díky kterému vypadám odpočatě a fresh.”

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu