5 triků, jak zvětšit objem rtů

Nedostatečnou plnost rtů není nutné hned řešit výplněmi. Zabojovat se dá i s pomocí několika podpůrných nebo optických triků. A s mnohem přitažlivějším výsledkem.
Martina Polachová
——
11. listopadu 2021

Foto: Shutterstock               

1.

Podobně jako u zkrášlování mnoha jiných partií začněte vždy jemným peelingem úst. Můžete k tomu použít buď speciální peelingový přípravek, anebo jemný zubní kartáček s trochou medu. Z tohoto kroku vytěžíte nejenom jemnější podklad pro nanesení rtěnky, ale také úžasné prokrvení pro vaše rty. Dojde rovněž k odstranění šupinek, které puse dodávají zbytečně zašedlý nádech, jenž neodráží světlo, a tím pádem plnosti opticky příliš nepomáhá.

2.

V dalším kroku dopřejte pokožce rtů výživu, ale zároveň se snažte o dosažení plnějšího vzhledu pomocí balzámů či masek, které obsahují látky podporující tvorbu kolagenu (vitaminy C, A). Ideálně ještě v kombinaci s kyselinou hyaluronovou, která na sebe umí vázat vodu, a tak docílíte větší plnosti. Dočasné přifouknutí zajistí také tzv. „plumping“ produkty, které zpravidla lehce poštipkávají, čímž rty více prokrví, a tím i mírně zvětší.

3.

Příznivějšímu vzhledu pusy dále napomáhají cviky z obličejové jógy, je však třeba ctít důslednost. Tedy cvičit několik minut denně a neřešit, jak u toho vypadáte. Zkuste například zavřená ústa roztáhnout na pět vteřin do co nejširšího úsměvu a poté je na stejnou dobu úplně vyšpulit do tzv. „duck face“. Zapojujte při tom co nejvíce svaly rtů a celé to opakujte 20x.

4. 

U menší pusy se snažte vyvarovat tmavším a matným odstínům rtěnek, které opticky ubírají na velikosti. Spíše volte výrazné anebo světlejší barvy. Konturou ve stejném tónu také můžete ohraničit ústa tak, že pojedete tužkou přesně po vnější hranici červeně vašich rtů, a tím jim opticky dost přidáte. 

5.

Vše, co září, jak známo, přitahuje pozornost. Proto chybu neuděláte, pokud přes rtěnku nanesete – klidně jen na střed – ještě transparentní lesk. Odrazem světla totiž pusa nabyde na objemu. Vyplácí se také bezprostřední okolí doupravit korektorem či make-upem a jemným zkoseným štětečkem. Barva i velikost tak více „vystoupí“. A v neposlední řadě skvěle funguje i další osvědčený trik, a sice prosvětlení jamky nad středem horního rtu i pod středem toho spodního.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu