Art

Připravte si popcorn, Disney maraton začíná

Již 14. června startuje americká platforma Disney+ v Čechách. Na co všechno se můžete těšit?
Oli Egler
——
10. června 2022

Disney+

Milovníci (nejen) pátečních filmových seancí s popcornem si od 14. června budou moci vychutnat všechny své nostalgické klasiky i pár nejžhavějších novinek na jednom místě. Platforma Disney+ nabídne nevyčerpatelný arsenal v podobě 800 filmů, 900 seriálů a 130 exkluzivních titulů z původní tvorby. A ano, pochopitelně je součástí balíčků i Marvel Universe včetně Moon Knight, Loki a WandaVision! Přinášíme vám výběr top titulů, na které se těšíme my:

Cruella (2021)

Prequel 101 Dalmatinů s Emmou Stone je mladším ekvivalentem Devil Wears Prada (který na Disney+ také najdete), a to pro všechny fashion maniaky, jejichž oči prahnou po punkovém haute couture. Kdo byl fanouškem Meryl Streep, ten jistě podlehne chladné (avšak naprosto neodolatelné) Emě Thompson, jejímu extravagantnímu stylu a neodolatelnému šarmu.

Hamilton (2020)

Muzikál inspirovaný životem jednoho z Otců zakladatelů, Alexandera Hamiltona se stal ihned po svém uvedení na Broadway v roce 2015 hitem. Autorem hudby, libreta a stejnojmenné knihy je Lin-Manuel Miranda, který byl letos jedním z hlavních hostitelů Met Gala v New Yorku. Hamilton získal v roce 2016 rekordních 16 nominací na cenu Tony, z nichž si sošku odnesl v rámci 11 kategorií, a to včetně nejlepšího muzikálu. V roce 2020 byl proto vytvořen jevištní záznam pro ty, kteří mají Broadway až moc z ruky.

Toy Story 1 – 4 

Příběh hraček debutoval v roce 1995, a ihned získal obrovskou popularitu nejen mezi dětmi a mládeží, ale i u dospělého publika, a to díky na tu dobu velmi originálnímu provedení i krásnému příběhu věrného přátelství. Ten nás provázel po dlouhé čtyři filmy, až do roku 2019, kdy bylo oficiálně uvedeno poslední pokračování. Pro mnohé se jedná o absolutní klasiku, na které bude vyrůstat ještě nejedna generace.

Marvel Universe

Je skoro nemožné zvolit snímek, který by si fanoušci Marvel měli vybrat coby „jeden jediný”, a proto je pouze fér zmínit, že platforma nabídne naprosto vše, co v rámci Universa vzniklo, a to od prvního Iron Mana (2008) až po nejnovější Moon Knight (2022) s Oscarem Isaacem v hlavní roli. Netýká se to však jen filmů, ale také nových seriálů s oblíbenými hrdiny, jejichž příběhy organicky navázaly na předchozí filmy.

Akta X 

Když už mluvíme o naprosté klasice, tak nemůžeme vynechat ani milovanou dvojku agentů Mulder a Scully, které jsme ortodoxně sledovali na českých kanálech na přelomu milénia. Ti o pár ročníků níže budou nadšeni z toho, že se vrací i Buffy, přemožitelka upírů, z níž dnešní Gen Z bude moci konečně čerpat autentickou módní inspiraci.

Očima Tammy Faye (2021)

Debaty o tomto oscarovském snímku stále neutichají – a není se čemu divit. V první řadě už jen samotný příběh zakladatelů největší náboženské TV sítě stojí za to, abyste jej znali. Tammy Faye Bakker a její manžel Jim byli v 70. letech jedním z nejvlivnějších párů v Americe, čemuž odpovídal i jejich životní styl. Velký business s sebou však nese velká rizika, a proto je jejich příběh spjat s intrikami, skandály i finančními podvody. Hlavní hrdiny ztvárnili Jessica Chastain a Andrew Garfield, které možná díky bravurní práci make-up artistů ani nepoznáte.

Gordon Ramsay: Do neznáma (2019)

V rámci produkce National Geographic najdete mnoho úchvatných dokumentů, mezi nimiž je i cestovatelsko-kulinářský pořad legendárního šéfkuchaře Gordona Ramsayho. Ten se s nabroušenými noži vydává na cestu kolem světa, kde se seznamuje s novými kulturami a poznává nové chutě. Je libo neopakovatelné vůně Maroka, nebo chcete raději objevovat taje maorské kuchyně?

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu