Art

Nora Grundová uvádí říjnový ICONS speciál 2023

„Spousta lidí vede své životy v tichém zoufalství a odcházejí do hrobů s písní stále uvězněnou v sobě.“
Nora Grundová
——
14. září 2023

Foto: Donari Braxton

Milé čtenářky,

toto číslo je plné osobností, lidí a jejich příběhů tak nesmírně inspirativních, že porušuji (poprvé a naposledy) jedno své vlastní pravidlo, a to, že v editorialu se nemá psát o tom, co najdete uvnitř časopisu, od toho je obsah. Ovšem kromě ikonických amerických celebrit, které oslovují Ameriku, se tu objevují lidé jako Alena Šeredová, Ondřej Pivec nebo Kristina Kim, lidé, kteří se narodili v Česku, dnes žijí a úspěšně vedou své kariéry v zahraničí a pro každého z nich si osud připravil svého druhu jedinečnou bojovku, kterou pro nás dokázali dostat do slov a něco z ní vyvodit. Způsob, jakým jednotlivými výzvami procházejí, je tak motivační, že je musím v úvodníku zmínit a zaměřit vaši pozornost právě na ně. Rčení, že každý dostane od osudu naloženo přesně tolik, kolik unese, je klišé, které s realitou nemá nic společného a rozhodně člověka nijak neutěší, když se právě v oku uragánu nachází (ačkoli to není dobrý příměr, protože v oku uragánu většinou tu chvíli svítí slunce). Existuje ještě jiné, a totiž to, že každý z překonané těžkosti vyjde možná lehce ošoupaný, ale jako lepší člověk. A jakkoli banálně a otravně to zní, tak je to pravda pravdoucí, už jen z logiky věci to nemůže být jinak. Navíc už nečekají na vhodný moment pro plnění svých snů, protože vědí, že ten moment nemusí nastat nikdy. A tak ty sny rovnou tasí, třeba si koupí chatu, po které touží, nebo napíšou scénář k filmu.
Jak řekl Henry David Thoreau, americký filozof a básník: „Spousta lidí vede své životy v tichém zoufalství a odcházejí do hrobů s písní stále uvězněnou v sobě.“ Jestli to tedy jen trochu jde, na nic nečekejme.

Inspirativní říjen,
Nora Grundová

Od 14. 9. 2023 nově k předplatnému na 1 rok za 1 129 Kč získáte jako dárek měsíční balení Oslo Skin Lab The Glow v hodnotě 1 356 Kč.
Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu