Art

Květinové trendy pro rok 2021: Přirozenost, zodpovědnost a individualita

„Floristika a móda jsou úzce propojené, módní průmysl má na ni silný vliv,“ říká Jaroslava Stretcul, ředitelka designového květinářství Ninety Nine Flowers. Jaké trendy v tomto směru vládnou a co dalšího nám prozradila?
komerční článek
——
5. února 2021

Foto: archiv klienta

Ninety Nine Flowers je jednoduchá služba, která doručuje nejen uvázané kytice, ale především designové boxy s čerstvě sklizenými květinami, které si do vázy poskládáte sami. Objednat si můžete také předplatné, stačí nastavit délku a frekvenci doručování a po vybranou dobu vám čerstvou kytici doručí až domů. 

V čem se Ninety Nine Flowers liší od běžného květinářství? 

Jsme spíše floristický servis než online květinářství. Nabízíme jeden produkt – kytice pro útulný domov, ke kterým si u nás můžete dokoupit také vázy. Pokaždé vám doručíme jinou kytici, a spolu s ní taky zážitek. 

Podle květinového průvodce, kterého vám doručíme spolu s květinami, si je pak do vázy doma naaranžujete sami, podle svého vkusu. Všechny naše květiny jsou čerstvé, dlouho kvetoucí, ekologické a doručíme vám je pravidelně až na vaši adresu. 

Objednávají květiny častěji muži, nebo ženy? Kdo je vaším typickým zákazníkem? 

U nás je to půl na půl. Muži i ženy nejčastěji kupují předplatné květin jako dárek pro partnerky, kamarádky, maminky nebo babičky. Místo jedné velké kytice tak darují pravidelnou radost, překvapení a pravidelnou připomínku, že na obdarovaného někdo myslí. Často ale zákazníci nakupují i pro sebe. Chtějí si užít klidnou chvilku tvoření a aranžování a dodat své domácnosti příjemnější atmosféru.  

Promítá se do vašich služeb také aktuální trend etické produkce a udržitelnosti?  

Etiku v konceptu našeho projektu bereme zodpovědně od prvního okamžiku. Promítá se do spolupráce s profesionály napříč všemi souvisejícími obory – od floristů a logistiky až po design a marketing. Pečlivě jsme vybírali také dodavatele našich boxů, eko friendly materiál a jeho výroba jsou pro nás prioritou číslo jedna. Šetříme planetu a používáme co nejméně materiálu. Proto jsou naše balicí papíry, boxy a instrukce pouze z recyklovaného papíru.

V úvodu jste zmínila, že módní a floristické trendy jsou úzce spjaté. Dá se tedy říct, že móda ovlivňuje poptávku a skladbu květinových aranžmá? 

Určitě ano, i do trendů ve floristice se promítá módní průmysl. Trendy se u nás neliší od těch v oděvním odvětví, vládne jim přirozenost, zodpovědnost a individualita. Floristika a móda jsou opravdu propojené - inspirují nás květiny, které přední módní domy využívají na přehlídkách, barvy roku podle Pantone i aktuální kolekce světových módních značek. 

Ovlivnily floristiku a trh s květinami události loňského náročného roku a celosvětová pandemie?  

Stejně jako pro všechny, i pro nás byl loňský rok náročným obdobím. Farmy teď produkují méně květin a jejich ceny tak rostou. Snažíme se tedy udržet rovnováhu a věnujeme hodně času tomu, abychom pro zákazníky vybrali ty nejkrásnější a nejzajímavější květy na trhu, a to stále za dostupné ceny. 

V karanténě také lidé začali více řešit, jak vypadá interiér jejich domova a jak se v něm cítí. Dekorace a útulnost pro ně nabyla na významu. Každý si teď zaslouží trochu radosti, a k tomu jsou květiny ideální. Proto jsme v Ninety Nine Flowers vymysleli snadný způsob, jak dodat bytu útulnost, přinést krásu přírody a zlepšit náladu jeho obyvatel. 

Předplatné Ninety Nine Flowers

Vyberte si svůj ideální plán předplatného. Chcete čerstvé květy každý týden, dvakrát nebo jednou měsíčně, po dobu celé sezony, nebo třeba na půl roku? Službu si můžete také vyzkoušet objednáním jednorázového test boxu.   

Každý týden floristé navrhují jedinečnou kytici, která může provonět právě váš domov. Do výběru se dostanou výhradně květiny, které kvetou co nejdéle, a navíc při správné péči vydrží čerstvé klidně dva týdny. 29 stonků, 9 druhů květin, které cestují ze záhonů přímo ke dveřím. 

Přesná podoba kytice je na vás. Můžete je naaranžovat jako jeden velký pugét, nebo je rozdělit na několik menších a nechat rozkvést celý byt. Tipy, jak se o květiny starat a jak je naaranžovat, najdete přiložené v každém boxu.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu