Art

Feminní renesance prostoru kolem vás

Dopřejte svému domovu trochu více feminní energie a plnější křivky. Renesance znamená znovuzrození a jaro je ideálním obdobím pro přerod vašeho interiéru. Mluvíme o figurálním decoru, korpulentních svících, naivních vázách i necudném textilu… Umělci zobrazují ženskou formu již stovky, ne-li tisíce let a dnes se tyto kousky vrací v moderním pojetí. Sáhněte po nich dříve, než je bude mít každý.
Tatiana Urbanová
——
8. května 2022

Milan Sodoma

Křivky, podle kterých vznikala mistrovská díla, kvůli kterým se vedly války a na jejichž počest se skládaly eposy… Ženské oblé tvary jsou předmětem slepého uctívání i body shamingu, avšak je na nich něco magického, ať jsou jakýchkoliv rozměrů či velikostí. Pojďme se podívat na to, jak je integrovat do vašeho domova.

Domácí galerie je velmi efektním osvěžením vašeho prostoru. Ať už budete obdivovat protáhlé siluety Egona Schieleho, hledat skryté významy v květinách Georie O'Keeffe či se podáte barvám jednotlivých úhlů v Mattisových dílech, nikdy nemůžete udělat chybu. Toto jsou klasiky, které přetrvají a vy si vyberte takový obraz, který bude souznit s vaší duší. Vždyť umění není o kráse, ale především o emocích, které vyvolává… Stejně jako vám by nemělo jít pouze o půvab, ale spíše o city, které kolem vás lidé mají.

Představte si den, kdyby se všechny ženy na světě probudily a rozhodly se, že se cítí dobře ve vlastním těle. Dokážete si představit, jak velké množství firem by kvůli tomu zkrachovalo? Ano, tvrdí nám, že se máme mít rády takové, jaké jsme, ale jedině, pokud nám k tomu dopomůže spousta různých nezbytností. Naučte se obklopovat kousky, které zdůrazní opravdovost. Ať už to bude svíce, u které můžete meditovat nad svými údajnými komplexy či váza, do které dáte květiny od toho, kdo vás bude milovat takovou, jaká jste… A uvidíte, že zanedlouho začnete objevovat kouzlo i ve svých vlastních křivkách.

Textil nás objímá a poskytuje pocit bezpečí, proto ho volte velmi pečlivě. A to nejen z hlediska materiálu, ale také hleďte na vizuální stránku. Vždyť jde o něžný dotek, pro který mají ženy cit. A teď nemyslíme pouze ten haptický, ale i cit pro detaily v interiéru. Tyto kousky jistě povzbudí vaši sexualitu, a jakkoliv to zní jako klišé, i vaši vnitřní bohyni.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu