Art

Blooming beauty: Objevte rozkvetlé zahrady kosmetických značek

Doba, kdy jsme v kosmetickém světě neměli téměř žádné informace a nezbylo nám, než se spokojit s holými fakty jsou už dávno pryč. Značky jsou dnes transparentní a rády se dělí nejen o to, co do svých produktů přidávají, ale také, odkud to berou. A řada z nich se může pochlubit nádhernými zahradami, o něž se stará. Zajímají vás, jak vypadají nejhezčí rozkvetlá kosmetická království? Pak si prolistujte naši galerii. Pozor spoiler: léto vám bude připadat neskutečně daleko!
Tatiana Urbanová
——
29. dubna 2022

Archiv

Co má společného Claude Monet a značka Dior? První evropskou zahradu zasvěcenou vodním květinám Latour Marliac (najdete ji ve francouzském departmentu Le Temple-sur-Lot). Módní dům Dior se nedávno stal jejím vlastníkem a pěstuje zde lekníny, jejichž výtažek přidává do čisticí pěny na obličej La Mousse OFF/ON. Impresionistický malíř si zde zase objednával „vodní lilie“ pro svou vlastní zahradu v Giverny ještě předtím, než vznikla jeho nejslavnější díla.

Čtyři roky konzultací s krajináři, vědci, botaniky a zemědělci byly potřeba, aby na úpatí pohoří Atlas v Maroku vznikla zahrada Ourika založená značkou Yves Saint Laurent. Koření zde 40 rostlin od růží, jasmínu a měsíčku lékařského až po verbenu, citrusy a vzácný kaktus, který kvete jen jeden den v roce. Jeho extrakt značka přidává například do pleťového séra Pure Shots Night Reboot, jež revitalizuje pokožku a stírá únavu. V zahradách pracují místní ženy, které tak mají jistotu spravedlivé a pravidelné mzdy.

Značka Lancôme usiluje o lepší budoucnost, proto se rozhodla podporovat udržitelné získávání surovin. Protože nejčastěji využívá jednu z nejkrásnějších ingrediencí na světě – růži, zaměřila se primárně na ni. V Grasse a Valensole jsou šlechtěny a v rámci ekologického zemědělství pěstovány speciální odrůdy růží. Značka se také zavázala, že do roku 2025 bude 100 % „jejích“ růží pocházet z ekologického zemědělství a 50 % z nich bude francouzského původu.

V německém městě Schwäbisch Gmünd se rozprostírá biodynamická zahrada patřící značce Weleda. Na 23 hektarech čtverečních zde roste více jak 1000 druhů rostlin, včetně měsíčku lékařského, heřmánku, tymiánu a dalších bylinek, které jsou součástí této přírodní kosmetiky. Weleda vnímá svou zahradu jako živý organismus a stejně tak k ní i přistupuje. Dává jí prostor, nehubí plevel, pečuje o půdu a jako hnojivo používá přírodní preparáty. A trávu tu sekají ovečky!

Svou botanickou zahradu má i značka Yves Rocher – nachází se v bretaňském městečku La Gacilly a první rostlinka zde byla zasazena už v roce 1977. Dnes má 2 hektary a poskytuje domov více jak 1 500 druhů květin, včetně těch, které se používají v parfémech a kosmetice. Celá oblast je navíc certifikována jako organická a využívají se tu jen udržitelné zemědělské techniky.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu