Art

Greetings from Hollywood!

O jakých novinkách se šušká (nejen) v Hollywoodu? Určitě jste slyšeli, že Blake Lively usedne do režisérského křesla, nebo že je v přípravách pokračování seriálu Doctor Who. Teprve před pár dny však bylo odtajněno jméno herce, který ztvární postavu Charlieho Chaplina, ale i to, že se chystá (opravdové) pokračování Dirty Dancing.
Oli Egler
——
13. května 2022

(Nejstarší) Spiderman si zahraje Charlieho Chaplina

Režisér Damien Chazelle, mající na kontě Oscarové snímky Whiplash a La La Land je nyní ve finální fázi příprav svého nejnovějšího snímku s názvem Babylon. Ten bude pojednávat o americké kinematografické industrii 20. let minulého století. Teprve nedávno však bylo odtajněno, že hlavní roli a legendu němého filmu Charlieho Chaplina bude hrát původní Spiderman, Tobey Maguire. Ten se objeví po boku Brada Pitta, coby „Velkého milence” Johna Gilberta a Margot Robbie v roli tehdejšího sex symbolu a ikony stylu Clary Bow. Krom fantastické práce make-up artistů (dělající si nepochybně zálusk na Oscara) se můžeme těšit i na dobové kostýmy a hlasitou hudbu. Podle informací z časopisu Variety můžeme očekávat hybrid mezi Luhrmanovským The Great Gatsby a Tarantinovským Once Upon a Time In Hollywood – filmoví kritici si proto už teď začali brousit své tužky. Snímek, jehož premiéru můžeme očekávat na konci tohoto roku, se tak rychle stal nejočekávanější novinkou. Tobeyho předchůdci, Robertu Downey Jr., vynesla tato role nominaci na Oscara, kterého však nehledě na velmi silné šance nakonec nevyhrál. Že by se konečně naskytla příležitost alespoň pro Maguira? Ladies and gentlemen, place your bets…

Ten mladý kluk ze Sex Education bude novým, hlavním hrdinou Doctor Who

Ncuti Gatwa, který se divákům Netflixového Sex Education zapamatoval coby neúnosně sympatický kamarád hlavního hrdiny Otise Milburna, se stane čtrnáctým Pánem času v BBC seriále Doctor Who. Štafetu tak převezme po Jodie Whittaker, která byla první ženou ztvárnivší tuto postavu. Gatwaův herecký výkon v Sex Education všechny ohromil, a do určité míry na sebe strhl skoro veškerou pozornost diváků. Není proto divu, že si za něj odnesl cenu BAFTA za nejlepší mužský výkon třikrát za sebou. Příznivci (nekonečně dlouhého seriálu) Doctor Who se proto mají rozhodně na co těšit v příští sezóně.

Bejby se vrací (tentokrát v rytmu hip-hopu)

Jednou z nejžhavějších zpráv tohoto týdne byla informace, že se oficiálně potvrdily přípravy pokračování filmu Dirty Dancing z roku 1987. Do režisérského křesla usedne Jonathan Levine, známý díky romantickým snímkům Long Shot a 50/50. Nehledě na to, že se bohužel nedočkáme návratu Patricka Swayzeho, Jennifer Grey aka Frances „Baby” Houseman potvrdila svou účast – pochopitelně, přeci nebude sedět v koutě! Mnozí se však doteď nevzpamatovali z poněkud zvláštního spin-offu Dirty Dancing 2: Havana Night z roku 2004. Tam se sice objevil dnes již zesnulý Swayze, ale nebýt hypnotizujících rytmů salsy bychom tento propadák filmařům jen tak neodpustili. Podle Jonathana Levinea se tentokrát můžeme těšit jak na původní filmovou hudbu, tak i na 90’s hip-hop. Byť právě tento rádoby povzbudivý komentář vyvolává spíše mnoho otázek než předpokládaný jásot publika, na finální výsledek si budeme muset ještě počkat. Premiéra filmu se totiž plánuje až na rok 2024.

Královna Met Gala režíruje svůj první film

Herečka Blake Lively, která na posledním Met Gala vzdala svými šaty hold Soše Svobody, se nyní chystá režírovat svůj první snímek s názvem Seconds. Scénář se odvíjí od stejnojmenného komiksu, napsaného Bryanem Lee O’Malley, který se proslavil coby tvůrce díla Scott Pilgrim. Autor spojí v rámci příprav filmu síly s Edgarem Wrightem, který pomohl adaptovat jeho původní grafickou novelu do velmi úspěšného filmu v hlavní roli s Michaelem Cerou. Seconds je prý podle příznivců žánru O’Malleyovým nejlepším dílem vůbec. Narozdíl od jeho předchozích prací totiž cílí na starší publikum. Děj se točí kolem hlavní hrdinky Katie Clay, která se snaží vyrovnat s následky rozhodnutí, které v životě učinila. O fantasy element však diváci rozhodně nebudou ochuzeni – jako důkaz nám může posloužit loňský klip Taylor Swift k písni „I Bet You Think About Me”. Ten byl totiž naprosto prvním režisérským počinem Blake Lively, která si tak vyzkoušela svou novou roli nanečisto.

Nový Sex and the City pro muže?

Niela Patrica Harrise sice známe jako sukničkáře Barneyho Stinsona ze seriálu How I Met Your Mother, ale nejspíš ne na dlouho. Producenti nejúspěšnějších amerických seriálů Darren Star (Sex and the City a Emily in Paris) a Jeffrey Richman (Modern Family a Fraiser) spojili síly, a dali vzniknout nové, Manhattonské pohádce pro muže. Příběh seriálu Uncoupled se točí kolem čtyřicetiletého Michaela, který se po sedmnáctiletém manželství ocitne ze dne na den v pozici „od-párovaného” gaye v New Yorku. Trailer nám toho sice moc nenapoví, ale již z předchozích prací tvůrců víme, že můžeme očekávat romantiku i zlomená srdce, komické dialogy a spoustu krásných mužů z Velkého jablka.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu